Americká knihovna - InfoUSA

usa info

Americká knihovna vznikla díky spolupráci mezi odborem pro veřejné záležitosti americké ambasády a Moravskou zemskou knihovnou v r. 2005. Umožňuje a zprostředkovává přístup široké veřejnosti k relevantním a spolehlivým informacím o USA, které jsou dostupné především ve sbírce knih a periodik, na multimediálních nosičích a internetu. Info USA ale vyvíjí i jiné aktivity např. výstavy, přednášky apod. Tyto Americké knihovny jsou sponzorovány jak americkou ambasádou, tak organizací, v níž jsou umístěny a služby, které poskytují jsou obdobné referenčním službám poskytovanými veřejnými knihovnami. 

eLibraryUSA

Díky spolupráci s americkou ambasádou mají naši registrovaní čtenáři přístup do kolekce zdrojů eLibraryUSA. Kolekce zahrnuje pestrou škálu online databází zaměřených především na učení anglického jazyka, studium a cestování v USA, informace o historii a kultuře USA, občanskou společnost, obchod a podnikání a vědu a technologie. eLibraryUSA poskytuje řístup cca do 20 samostatných databází, včetně English Language Learner, Encyclopedia Britannica, the Gale Virtual Reference Library, ebrary, Literature Resource Center či Filmakers Library Online. Databáze eLibraryUSA je dostupná pouze na 3 označených počítačích v Americké knihovně ve 2. patře.

Více informací o možnosti vzdáleného přístupu do eLibraryUSA získáte na stránkách Amerického centra nebo u pultu v Zahraničních knihovnách.

Plánované akceArchiv akcí    /    Archiv akcí 2005-2009Doporučujeme

 

Otevírací doba

pondělí-pátek 08.30-22.00
sobota 09.00-17.00
Změna otevírací doby vyhrazena.

Kontakt

telefon 541 646 320
e-mail zhr@mzk.cz
garant eva.fukarova@mzk.cz
541 646 320

Přehled fondu

Služby
Poskytujeme základní informace o fondu, podrobnější individuální konzultace, provádíme skupinové exkurze.
Fond
V InfoUSA se nachází cca 1500 svazků.


Knihy jsou v InfoUSA rozčleněny podle tematických oborů. Každému oboru odpovídá tzv. 2. signatura – skupina čísel a písmen, která je součástí štítku na hřbetu knihy a kterou ještě doplňují specifické barvy pro jednotlivé obory a americká vlajka. Knihy jsou v rámci jednotlivých oborů řazeny abecedně dle třípísmenné zkratky ve 2. signatuře. Na knize (vpředu či vzadu) je pak nalepena tzv. 1. signatura (číslo). Při vyhledávání v systému ALEPH slouží 2. signatura ke snadné orientaci ve fondu InfoUSA knihovny. Při vyhledávání v knihovně si, prosím, rovněž všímejte orientačních popisků na bočních stěnách regálů a popisků na jednotlivých policích.

Přehled fondu

Vybavení
- 17 počítačových terminálů
- 83 studijních míst (z toho 15 na galerii / 3. patro)
- videopřehrávače, kazetové a CD přehrávače, sluchátka
Kopírování a tisk
Ve studovně je k dispozici 1 samoobslužná kopírka - pro její použití je třeba mít nabitou čipovou průkazku.
PřílohaVelikost
amcornerusa_seznam.xls367 KB

Poslední aktualizace: 18.09.2018, 12:28