Týmová studovna

Týmová studovna, vhodná pro menší studijní skupiny, je umístěna v 7. patře ve foyer vedle toalet. Je určena maximálně pro 8 uživatelů (registrovaných čtenářů). Klíč žádejte u služby ve Studovně přírodních a technických věd v 6. patře.

Týmová studovna slouží výhradně pro studium a neslouží pro pořádání akcí. Na ty je možno využít jiné prostory, které nabízíme k pronájmu.

Chcete mít jistotu, že bude studovna volná? Rezervujte si ji dopředu. Rezervace studovny není zpoplatněna! Bližší informace.

For information in english, please visit the page Team Study Rooms.

Jak rezervovat týmovou studovnu

Podrobná pravidla pro rezervace studoven a jejich půjčování najdete v knihovním řádu. Studovnu si může půjčit jen registrovaný uživatel MZK oproti čtenářskému průkazu. Rezervace a půjčování studoven jsou zdarma. Během studia v týmové studovně (tj. přítomnosti osob uvnitř) nesmí být místnost uzamčena.

1) Po příhlášení do katalogu si můžete rezervovat volné bloky prostřednictvím záznamu Týmová studovna. V ve profilu naleznete tuto možnost v pravém sloupci ("Rezervace studoven").

Rezervace studovny

2) Objeví se zadání požadavku na rezervaci volný bloků. Vyberte si ze zelených polí (červená jsou již rezervována jiným uživatelem) potvrďte dole tlačítkem rezervovat. Naráz můžete mít zarezervováno maximálně 10 časových bloků v následujících 2 týdnech.

Zadání požadavku na rezervaci

Nezapomeňte, že pokud se nedostavíte do 10 minut od začátku rezervace (např. v případě rezervace od 10:00 musíte si pro klíček přijít do 10:10), rezervace studovny propadá na všechny sloty rezervované v daný den a studovna může být postoupena dalšímu uživateli. Klíč od studovny musíte vrátit do  skončení výpůjční doby (důležité je datum a zejména čas!). Jakmile překročíte výpůjční dobu studovny, automaticky vám naskočí pokuta 100 Kč.


Otázky a odpovědi:

Kolik časových bloků si mohu rezervovat naráz? Maximálně můžete mít 10 časových bloků současně (tj. dva pracovní dny).

Mám rezervaci pouze na 10:00-13:00, mohu si studovnu půjčit na delší dobu? Pokud je studovna volná, můžete si ji dodatečně zarezervovat od 12:00. Můžete se také při půjčování klíče v 10:00 zeptat služby a pracovník knihovny vám (v případě, že je volná) studovnu půjčí na delší dobu.

Mám studovnu půjčenou do 13:00, ale chtěl bych ji ještě prodloužit. Před uplynutím výpůjční doby (tj. ve vašem případě do 13:00) zajděte za službou a požádejte ji prodloužení studovny. Pokud na ni nebude rezervace, studovnu vám prodloužíme. Uživatelé si sami půjčenou studovnu přes své konto prodloužit nemohou.

Zarezervoval jsem si studovnu, ale nemohu přijít, kde lze rezervaci zrušit? Přihlaste se do svého konta v katalogu VuFind a vyberte položku Rezervace studoven. Rezervace, které nechcete, vyberte zakliknutím a poté zvolte možnost smazat vybrané. Zaškrnuté časové bloky budou smazány a uvolněny pro další případné zájemce.

Poslední aktualizace: 15.04.2024, 08:24