Noviny do mobilů, tabletů a čteček

V rámci předplatného databáze PressReader máte nyní možnost stáhnout si zdarma aktuální vydání světového tisku v prostorách knihovny (po připojení k naši wifi) do vašich mobilních zařízení.

Noviny si můžete také přečíst na tabletech iPad Mini, které jsou k dispozici v Zahraničních knihovnách ve 2. patře.

Stačí si nainstalovat aplikaci PressReader. Právě tato aplikace získala již dvakrát ocenění "Best App Ever" v kateogorii "Best Newspaper App" . Bez dalšího přihlašování tak získáte tak přístup do nějvětšího novinového stánku na světě. Najdete zde přes 7000 aktuálních novin a časopisů z téměř stovky zemí v 60 světových jazycích. Kromě významných zahraničních titulů jako jsou např. The Guaridan, International Herald Tribune, The Independent, USA Today, Daily Mail či The Washington Post zde každé ráno najdete také aktuální vydání MF Dnes nebo Hospodářských a Lidových novin.

Od března 2014 si můžete v prostorách knihovny přečíst noviny také ve webovém rozhraní aplikace PressReader.

Aktuální vydání MF Dnes   Aktuální vydání Lidových Novin  Aktuální vydání deníku The Guardian 
 

Další videa naleznete na Youtube.

Používání aplikace je opravdu jednoduché a nevyžaduje žádné přihlašování: v dosahu naší wifi spustíte aplikace PressReader, objeví se hláška: “Welcome to the Moravská zemská knihovna - Moravian Library MZK. Please download your favorite publication via PressReader.” Po ukončení stažení vybraného titulu se objeví hláška “Publication sponsored by Moravská zemská knihovna - Moravian Library MZK.”

V tuto chvíli je nastaven limit na max. 5 titulů v rozpětí 24 hodin na jednoho uživatele. V klasickém webovém rozhraní si pak můžete i z domova přečíst neomezené množství publikací.

Library PressDisplay

Aplikace PressReader umožňuje:

  • čtení dvěmi způsoby: repliky tištěných stránek ve vysokém rozlišení a režim "SmartFlow", který je optimalizovaný pro tablety
  • snadné přibližování pomocí funkce SmartZoom
  • využítí kontextových funkcí pomocí dlouhého stisknutí: tisk celé stránky nebo článku, sdílení článků pomocí mailu nebo sociálních sítí, poslech článku, uložení článku do aplikací jako např. Evernote a Instapaper, publikování vlastního postoje k článku, překlad do 12 jazyků
  • výběr typu a velikosti písma 
  • vyhledávání napříč všemi publikacemi
  • Podrobnější návod v angličtině

Přejeme všem příjemné počtení!

PressReader na iPadu

Aplikace je dostupná pro zařízení s operačním systém iOS, Android, Windows 8, BlackBerry Playbook nebo BlackBerry 10.

Poslední aktualizace: 14.03.2018, 08:03

Komentáře

úplne super

Tak toto je fakt husté, ešte tak mať mobil k tomu a bude to dokonalé. Zatiaľ si niečo prečítam na pc. Ďakujem všetkým ktorý toto vytvorili.