Co znamenají jednotlivé statusy?

Vysvětlivky údajů o exemplářích:

Status 

Určuje, zda a na jak dlouho lze exemplář půjčit.

  • Měsíc  - lze půjčit absenčně domů na měsíc. Požadavky se zadávají elektronickou cestou.
  • Studovna -  publikace je v příručním regále na příslušné studovně (určující je sloupec tabulky "Sbírka"). Knihy jsou tam řazeny podle Umístění (číslo MDT) abecedně. Knihy nelze půjčit domů.
  • Příručka - publikace je v příručce určitého pracoviště. Prezenční studium umožní pracovník služeb.
  • Jen do studovny - prezenční půjčování knih pouze na studovnu (vyzvedávejte v půjčovně / přízemí), požadavky  se zadávají elektronickou cestou. Případně  se jedná o aktuální ročník časopisu, který je dostupný ve Studovně periodik a norem / 2. patro (o výpůjčku osobně žádejte knihovníka ve studovně). Objednané hudebniny si pak vyzvedávejte ve Studovně humanitních věd / 4. patro.
  • Volný výběr - měsíc - absenční půjčování. Čtenáři si knihy sami vybírají v regálech, které jsou ve studovnách (řazeny podle Umístění na studovně abecedně - najdete v online katalogu knihovny), vypůjčují se u výpůjčního pultu v přízemí. Jednotky lze rezervovat v případě, kdy je jednotka půjčená.
  • Ve zpracování - o publikaci je vytvářen záznam do databáze. Po dokončení popisu bude publikace označena statusem a umístěna do skladiště příp. volného výběru.
  • Retro - do databáze byl  vytvořen záznam o starší publikaci. Je možno si zadat požadavek. Není stanoven status. Až bude publikace přinesena ze skladu, bude stanoven status a kniha bude přichystána k vypůjčení na studovně případně v půjčovně.

Umístění 

Umístění exempláře v příručních knihovnách (studovny, absenční volný výběr). Oborové řazení podle třídníku MDT.

Sbírka

Upřesňuje umístění exempláře v konkrétní studovně 

Poslední aktualizace: 21.08.2015, 14:32