Irena Kubantová: Vzteká se a vříská?

Kdy: sobota 11. května / 10.00
Kde: Malý sál / 6. patro

Nezisková organizace RATOLEST BRNO, z.s. již 24 let funguje v Brně a jeho nejbližším okolí a poskytuje dětem, mladým lidem i celým rodinám v obtížné životní situaci sociální a preventivní služby. Při příležitosti Mezinárodního dne rodiny si na sobotu 11. května 2019 od 10:00 hod pro širokou veřejnost připravila seminář s názvem "Vzteká se a vříská?". Seminář povede Irena Kubantová (www.montessori-praxe.cz), která zkušenosti s alternativními přístupy k výchově dětí sbírá od roku 2009 na kurzech, seminářích a pobytech se snahou uvést vše do praxe doma se 3 dětmi. Jejím životním posláním je rozvíjet v těchto přístupech dospělé a vidět spokojené lidi v rodinách.

Skoro každé dítě se občas vzteká. Skoro každým rodičem vztek dítěte hýbe. A mnoho rodičů se ptá: Jde to doma s dětmi ve větší harmonii a pochopení? Jde je nějak utišit? Jak můžeme zastavit ten častý příval velkých emocí? Na semináři prozkoumáme výbušné situace, ve kterých se objevuje vztek, ať už na straně rodiče, nebo na straně dítěte. Podíváme se, co stojí za vztekem, a jak s ním můžeme pracovat, aby trval kratší dobu a neobjevoval se tak často. Dozvíte se, jaký význam má pro děti pochopení jejich potřeb a vytvoření komunikačního řádu doma. Natrénujeme vhodné reakce, které dětem pomáhají méně křičet, nebo zkrátí délku a frekvenci křiku. Prožijte si, jak lze v rodině nastavovat láskyplné a pevné hranice, bez přílišného tlaku na dítě a v respektu k sobě.

Seminář je organizován při příležitosti Mezinárodního dne rodiny (15. 05. 2019); výtěžek ze vstupného poputuje na podporu veřejné sbírky BEZPEČNÁ RODINA – ŠANCE PRO BUDOUCNOST. Vstupné na akci je dobrovolné; vzhledem ke charakteru akce je doporučené vstupné 300,- Kč.

Kontaktní osoba: Mgr. Martina Šmídtová, 541 646 134, Martina.Smidtova@mzk.cz

Vstup zdarma

Přihlaste se k našim akcím na Facebooku.

Poslední aktualizace: 16.04.2019, 17:40