Anglická knihovna

Partnerská knihovna British CouncilBritish Council

Anglická knihovna existuje při MZK v Brně od roku 2002. O její vznik se přičinil a jako svou partnerskou knihovnu ji podporuje British Council v České republice.

 

 Plánované akce  Archiv akcí  Doporučujeme

Otevírací doba

pondělí-pátek
sobota
Změna otevírací doby vyhrazena.

Kontakt

telefon 541 646 320
e-mail zhr@mzk.cz
garant Eva Fukarová
eva.fukarova@mzk.cz
 
541 646 320

Anglická knihovna

Anglická knihovna poskytuje knihy a jiná média v anglickém jazyce. Jedná se především o učebnice (s poslechovým a dalším doprovodným materiálem) všech jazykových úrovní se všeobecným i odborným zaměřením (např. obchodní angličtina). Dále knihovna nabízí slovníky, současnou i klasickou britskou beletrii, literaturu pro děti a mládež, zjednodušenou četbu (i s poslechem), literaturu k reáliím Velké Británie, studijní materiály ke cambridgeským a dalším zkouškám (vzorové testy k jednotlivým úrovním). Své zastoupení má v Anglické knihovně rovněž metodická a didaktická literatura pro učitele angličtiny, praktické materiály pro výuku, hrané filmy na videu a DVD v původním znění, audioknihy, britské noviny a časopisy. Anglická knihovna tak poskytuje unikátní nabídku literatury a dokumentů vhodných pro všechny zájemce o studium angličtiny.

Vedle knihovnických služeb pořádá Anglická knihovna společně s British Council různé kulturní akce, zejména semináře pro učitele angličtiny, přednášky, výstavy a ve vzácných případech i autorská čtení britských spisovatelů. Anglická knihovna dále organizuje v prostorách MZK tzv. Reading Group - literární klub pro zájemce o četbu anglické literatury v původním jazyce.

Služby
Poskytujeme základní informace o fondu, podrobnější individuální konzultace, provádíme skupinové exkurze.
Fond
V Anglické knihovně se nachází cca 20 tis. svazků.


Knihy jsou v Anglické knihovně rozčleněny podle tematických oborů. Každému oboru odpovídá tzv. 2. signatura – skupina písmen, která je součástí štítku na hřbetu knihy a kterou ještě doplňují specifické barvy pro jednotlivé obory a britská vlajka. Vzadu na knize (a u nového přírůstku vpředu) je pak nalepena tzv. 1. signatura (číslo). Při vyhledávání v systému ALEPH slouží 2. signatura ke snadné orientaci ve fondu Anglické knihovny. Při vyhledávání v knihovně si, prosím, rovněž všímejte orientačních popisků na bočních stěnách regálů a popisků na jednotlivých policích.


Členění fondu v Anglické knihovně dle tematických skupin a 2. signatur
Přehled periodik v Anglické knihovně
Vybavení
- 17 počítačových terminálů
- 83 studijních míst (z toho 15 na galerii / 3. patro)
- videopřehrávače, kazetové a CD přehrávače, sluchátka
Kopírování a tisk
Ve studovně je k dispozici 1 samoobslužná kopírka - pro její použití je třeba mít nabitou čipovou průkazku.

Poslední aktualizace: 04.07.2023, 09:22