DigiZeitschriften – archiv německých odborných periodik

Digizeitschriften

Od 1. března předplácí MZK novou databázi – DigiZeitschriften. Digitální archiv německy psaných periodik nabízí online přístup do více než 700 akademických časopisů z 19 vědních oborů. V databázi naleznete již přes 800 tisíc článků. Dostupné jsou např. tituly Geschichte und Gesellschaft : Zeitschrift für historische Sozialwissenschaft, Zeitschrift für Soziologie: ZfS, Zeitschrift für deutsches Altertum und deutsche Literatur, Historia, Vierteljahrschrift für Sozial- und Wirtschaftsgeschichte a další.

Přehled o všech dostupných titulech získáte kliknutím na záložku Zeitschriften (přip. Journals), kde si zvolíte konkrétní vědní obor. Jednotlivé tituly jsou zpravidla dostupné od jejich prvního ročníku a pokrytí sahá až téměř k těm nejaktuálnějším, dle dohody s vydavatelem periodika.

Vyhledávat můžete také pomocí vyhledávacího pole, které najdete na vstupní stránce. Dohledané články lze číst online nebo si je můžete uložit ve formátu PDF (kliknutím na ikonku PDF v pravém horním rohu).

Databáze je dostupná také v anglickém rozhraní.

Vstoupit do databáze

Moravská zemská knihovna je jedinou institucí v Brně, která poskytuje přístup do této databáze. K obsahu databáze lze přistupovat také vzdáleně, tj. mimo prostory knihovny.

Dejte nám prosím vědět, zda vás databáze zaujala. S případnými dotazy se obraťte na Michala Škopa: michalskop@mzk.cz.

Přehled o dalších licencovaných zdrojích předplácených v MZK získáte na stránce mzk.cz/databaze.

Poslední aktualizace: 01.03.2016, 11:45