Dočasný výpadek doručování informačních zpráv na Gmail adresy

Aktualizace z 1. září 2022:

Milé čtenářky a milí čtenáři,

v rámci řešení problémů s doručováním informačních zpráv na gmailové adresy jsme pro komunikaci knihovního systému mezi námi a vámi, vytvořili novou doménu mzk-service.cz. Veškerá oznámení, upozornění či upomínky vám nyní budeme zasílat z mailových adres aleph@mzk-service.cz a pujcovna@mzk-service.cz, pravidelný newsletter bude rozesílán z adresy newsletter@mzk-service.cz.

Maily by vám nyní měly chodit, nicméně kvůli složitému rozhodovacímu mechanismu Gmailu (zda je zasílaná zpráva spam či nikoliv) vám nyní mohou tzv. „spadnout“ do spamu. Abyste tomuto i do budoucna zamezili, je třeba učinit dva jednoduché kroky:

1) Kontrolujte si prosím složku s nevyžádanou poštou (spam) a u veškerých knihovních zpráv z uvedených adres označte, že se nejedná o spam (tlačítko "Nejde o spam"):

Označte prosím, že se nejedná o spam

2) Přidejte si uvedené komunikační adresy do svého adresáře:

Přidejte si uvedené komunikační adresy do svého adresáře.

Tyto dva kroky by měly zajistit, že zprávy již naleznete v příchozí poště tak, jak jste byli zvyklí.

Děkujeme za součinnost.

Tým MZK

Poslední aktualizace: 16.09.2022, 08:49

Komentáře

Varovné emaily.

Dobrý den, knihovnu mám velmi ráda, ale dnes jsem vytáhla ye stránky upomínku a při kontrole systému zjistila, že mám platit pokutu v řádu stokorun. To opravdu myslíte vážně? Kdo si myslíte má "jen tak" čas kontrolovat Vaše stránky, že Vám vypadlo rozesílání? Upozornit o tom neumíte, ale papírová upomínka dojde raz dva. Jsem opravdu hluboce zklamána a znechucena Vašim přístupem. Bc Kateřina Ledvinová

Prominutí pokuty

Dobrý den, na email mi nepřišli žádné informace o blížící se době konce výpůjček. Raději jsem se přihlásil do MZK a zjistil, že už mám velmi vysoké pokuty. Prosím o prominutí pokuty, protože byla zapříčiněna nefunkčnosti knihovní služby, na kterou jsem spoléhal a nebyl o ní náhradním způsobem informován. Knihy neprodleně vrátím. Děkuji.

Dobrý den, k Vašemu dotazu –

Dobrý den,

k Vašemu dotazu – ke snížení případné pokuty nedochází, jelikož informační email je sice dobrou praxí, ale nikoli jedinou možností, jak čtenář může kontrolovat stav své výpůjčky. Může k tomu využít například kontrolu svého čtenářského účtu online. O stavu výpůjčky se mohou čtenáři též informovat telefonicky či emailem v knihovně. Na odstranění problému s odchozími maily na googlové adresy pracujeme. Kromě webu knihovny mohou naši čtenáři sledovat také naše sociální sítě a informace se objeví i v aktuálním newsletteru.

Zdraví tým MZK