Digizeitschriften

Digizeitschriften

Digitální archiv německy psaných periodik nabízí online přístup do více než 1600 digitalizovaných vědeckých časopisů z 19 vědních oborů. V databázi naleznete již téměř milion článků (více než sedm milionů stran). Dostupné jsou např. tituly Geschichte und Gesellschaft : Zeitschrift für historische SozialwissenschaftZeitschrift für Soziologie: ZfSZeitschrift für deutsches Altertum und deutsche LiteraturHistoriaVierteljahrschrift für Sozial- und Wirtschaftsgeschichte a další.

Přehled o všech dostupných titulech získáte kliknutím na záložku Zeitschriften (přip. Journals), kde si zvolíte konkrétní vědní obor. Jednotlivé tituly jsou zpravidla dostupné od jejich prvního ročníku a pokrytí sahá až téměř k těm nejaktuálnějším, dle dohody s vydavatelem periodika.

Vyhledávat můžete také pomocí vyhledávacího pole, které najdete na vstupní stránce. Dohledané články lze číst online nebo si je můžete uložit ve formátu PDF (kliknutím na ikonku PDF v pravém horním rohu).

Databáze je dostupná také v anglickém rozhraní.

Vstup do databáze
(přístup dočasně možný pouze z budovy knihovny)

Moravská zemská knihovna je jedinou institucí v Brně, která poskytuje přístup do této databáze. K obsahu databáze lze přistupovat také vzdáleně, tj. mimo prostory knihovny.

Fachzeitschriften online

Poslední aktualizace: 08.05.2021, 17:42