Duševně nemocní mezi námi

Konání akce: 
25.03.2020, 09:00 - 26.03.2020, 16:00

ZRUŠENÍ KONÁNÍ školení z důvodů preventivního opatření a nařízení vlády stavu nouze.
O náhradním termínu školení Vás budeme včas s předstihem informovat.

Dvoudenní kurz.

Náplň akce: Tento teoreticky orientovaný kurz účastníky seznámí s nejběžnějšími duševními onemocněními, se kterými se mohou knihovníci setkat ve své praxi. Rozpoznání příznaků může pomoci knihovníkům efektivněji zvládat jejich neobvyklé reakce s důrazem na zachování respektu k nim i vlastní sebeúcty.

Osnova kurzu:

  • Účastníci semináře se seznámí s příznaky nejběžnějších duševních nemocí u dospělých jako je demence, schizofrenie, Aspergerův syndrom, deprese, poruchy osobnosti, obsedantně-kompulzivní porucha a další.  Znalost příznaků pomůže účastníkům lépe korigovat svou reakci na chování klienta s duševním onemocněním tak, aby bylo bezpečnější pro obě strany.
  • Řešením modelových situací si účastníci vyzkouší odhadnout pravděpodobné duševní onemocnění u klienta, možná rizika, spouštěče rizikového chování a svou reakci v takovéto situaci. Efektivnější reakce proškoleného personálu se často diametrálně odlišují od laických představ, které o komunikaci s duševně nemocnými máme.  
  • Účastníci získají řadu praktický tipů, jak reagovat v situacích, kdy klient s duševním onemocněním trvá na svém „bludném“ přesvědčení, vykazuje známky podráždění, chová se agresivně, je dezorientovaný, depresivní či vyžaduje nadměrnou pozornost ze strany knihovníků.

Lektor: Mgr. et Ing. Soňa Plháková
Místo konání:
MZK, Malý sál v 6. patře
Organizátor školení: Mgr. Adéla Dilhofová, e-mail: Adela.Dilhofova@mzk.cz

Těšíme se na Vaši účast
prof. PhDr. Tomáš Kubíček, Ph.D.
ředitel MZK

Doprava do MZK:
Vlakové nádraží: tramvajová linka č. 12 (přímý spoj), zastávka Nerudova.

Registrace uzavřeny

Poslední aktualizace: 13.03.2020, 17:42