Tvorba letáku pro propagaci knihovny

Konání akce: 
14.06.2017, 09:00 - 15:00

Cíl kurzu:
Účastníci po absolvování budou schopni tvořit letáky a informační materiály s využitím běžně dostupného (word) či volného (pixlr.com) software kombinováním textu a grafiky. 

Náplň kurzu:
V první části kurzu bude představen online grafický editor pixlr, s jehož pomocí účastníci upraví fotografii pro vložení do připravovaného letáku. Pixlr umožňuje nejen široké možnosti v  úpravě fotografií, ale obsahuje množství funkcí umožňujících přímo vytvářet grafická díla.

Ve druhé části kurzu budou představeny různé funkce Wordu, které umožňují produkovat dokumenty vymykající se standardnímu šablonovitému vzhledu. Cílem je originálně a kreativně využít zvolený prostor a efektivně ho zaplnit texty a grafikou v poutavé formě.

V učebně pracujeme s verzí Office 2010, kurz tedy doporučujeme absolvovat uživatelům verzí Office 2010 a 2007! 

Lektor: Mgr. Petr Křivánek
Vystudoval Informační studia a knihovnictví na Kabinetě informačních studií a knihovnictví v Brně. V současnosti pracuje jako IT specialista v Knihovně univerzitního kampusu Masarykovy univerzity, kde k jeho povinnostem patří podpora uživatelů i zaměstnanců v mnoha IT oblastech, tvorba webových stránek a knihovních provozních aplikací. Podílí se také na výuce v rámci informačního vzdělávání.

Místo konání: MZK, počítačová učebna v 6. patře

Organizátor školení: Mgr. Adéla Dilhofová, e-mail: dilhofova@mzk.cz

Těšíme se na Vaši účast
prof. PhDr. Tomáš Kubíček, Ph.D.
ředitel MZK

Doprava do MZK:
ÚAN: při východu odbočit k tramvajové zastávce linky č. 12 (přímý spoj), výstup na zastávce Nerudova, pokračovat ve směru jízdy tramvaje k budově MZK.
Vlakové nádraží: tramvajová linka č. 12 (přímý spoj), viz výše.

Registrace uzavřeny

Poslední aktualizace: 06.06.2017, 12:24