Vzlety a pády českého komiksu. Od Josefa Mánese po Jiřího Gruse

Konání akce: 
24.05.2011 (Celý den)

Vzlety a pády českého komiksu
Od Josefa Mánese po Jiřího Gruse
Historie domácích kreslených příběhů sahá do poloviny 19. století a jejich vývoj držel dlouho krok s děním v okolní Evropě. Na sklonku první republiky i krátce po druhé světové válce prožíval český komiks bouřlivý rozkvět – komunistický režim však léta rozvíjenou tradici rychle rozmetal. V 50. letech byly kreslené seriály vytěsněny do dětských a mládežnických časopisů a s výjimkou krátkého období svobody na konci 60. let v nich s různou mírou úspěšnosti přežívaly až do sametové revoluce. V 90. letech český komiks především doháněl vývoj ve světě, ale dnes už opět nabízí řadu zajímavých děl, jejichž tvůrcům se konečně daří prosazovat i na mezinárodní scéně.

Lektor:
Tomáš Prokůpek
Tomáš Prokůpek (1975) je komiksový publicista a scenárista. Od roku 2000 spolu s Tomášem Kučerovským vydává a rediguje komiksovou revue AARGH!
Jako kurátor připravil výstavu Generace nula, která prezentuje aktuální domácí komiksovou vlnu a po Brně a Praze se představila také v Lodži a Paříži.

Časový harmonogram:
dva bloky - 9.30 - 11.00, 11.30-13.00

Místo konání:
Moravská zemská knihovna, Malý sál v 6. patře

Organizátor  semináře: Mgr. Adéla Dilhofová

Těšíme se na Vaši účast
Mgr. Tomáš Gec
ředitel MZK

Doprava do MZK:
ÚAN: při východu odbočit k tramvajové zastávce linky č. 12 (přímý spoj), výstup na zastávce Nerudova, pokračovat ve směru jízdy tramvaje k budově MZK.
Vlakové nádraží: tramvajové linky č. 12, 13 (přímé spoje), viz výše.

Článek o konané akci najdete zde: http://www.ikaros.cz/vzlety-a-pady-ceskeho-komiksu

Registrace uzavřeny

Poslední aktualizace: 13.06.2011, 07:59