Jak internet využívat bezpečněji

Kdy: středa 23. listopadu 2022 / 16:00–17:30
Kde: Malý sál / 6. patro

Lektor: 

Mgr. David Kudrna, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Používáte aktivně internet, ale máte obavu, abyste něco nepokazili a nedostali se do problémů? Chcete poznat pomůcku, která usnadňuje rozpoznávání nebezpečné elektronické komunikace a pomáhá odhalovat triky útočníků včas? Internet je skvělý nástroj pro vyhledávání informací a komunikaci mezi lidmi. Dokáže usnadnit život v mnoha směrech. Ale je potřeba ho mít pod kontrolou.
Z přednášky si odnesete několik rad, jak se chovat na internetu bezpečněji. Přednáška je určena především seniorům, ale bude vítán každý majitel počítače či mobilu, jenž se chce vyhnout nástrahám číhajícím v kyberprostoru. Přijít mohou i zájemci, kteří nevlastní čtenářskou legitimaci MZK.

Mgr. David Kudrna působí od roku 2018 na oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Věnuje se především přípravě osvětových a vzdělávacích materiálů pro základní a střední školy nebo seniory. Je autorem populárního kurzu Dávej kyber! Podílí se na tvorbě obsahu pro vzdělávací Instagram a na přípravě a realizaci Festivalu bezpečného internetu. Rozvíjí spolupráci ve vzdělávání kybernetické bezpečnosti s českými knihovnami.

Kontakt: Martina Machátová, tel.: 541 646 170, e-mail: Martina.Machatova@mzk.cz.

Poslední aktualizace: 23.11.2022, 09:03