Jan Skácel: Básně 2022

Kdy: 7. 2. – 31. 3. 2022 
Kde: budova MZK

MZK se na dobu jednoho měsíce promění v otevřenou sbírku básní Jana Skácela. Přes čtyřicet oslovených čtenářů Skácelových básní přispělo svými komentáři, interpretacemi či postřehy k instalaci Skácelových básní v prostoru. Návštěvníci prezentace si tak budou moci „zalistovat“ nejenom Skácelovými verši, které budou rozmístěny v budově knihovny, ale současně se inspirovat čtenářskými postřehy. Mezi účastníky projektu patří například básník Petr Borkovec, dramaturg Martin Glaser, kastelán Aleš Kadlčák, spisovatel Pavel Kohout, Věra Kunderová, ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, ilustrátor Petr Sís, předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová a řada dalších.

Záštitu nad akcí převzala primátorka města Brna, JUDr. Markéta Vaňková. Akce je součástí projektu Skácel sto, na němž se dále podílí Centrum experimentálního divadla a Moravské zemské muzeum.

Slavnostní zahájení proběhne 7. 2. ve videokonferenčním sále ve 4. patře v 15.30.

Pozn.: Při vstupu na zahájení je vyžadováno předložení certifikátu o očkování. Certifikáty budou kontrolovány před vstupem do videokonferenčního sálu.

Doprovodný program 

22.2. /18:00/ - Trialog o Janu Skácelovi

Poslední aktualizace: 04.03.2022, 09:13