ONLINE: Informační brány pro vyhledávání odborné literatury

Kdy: 9. prosince 2022 / 9:00 –12:30 hod.
Kde: online

Lektor:  PhDr. Martina Machátová, Moravská zemská knihovna v Brně.

Poznámka:     
Na školení se formou jednoduchých praktických ukázek seznámíte se zahraničními bezplatnými informačními branami, které umožňují souběžné hledání v celé řadě databází a repozitářů z jednoho přístupového místa. Tyto brány pokrývají několik milionů dokumentů odborného charakteru,
z nichž mnohé jsou přístupné zdarma v plném textu. Prostřednictvím těchto bran se lze dostat k celé řadě článků, studií, výzkumných a technických zpráv či vysokoškolských kvalifikačních prací. 
                     

Program:        

  • BASE (Bielefeld Academic Search Engine)
  • TIB Portal
  • OpenAIRE  
  • WorldWideScience                                                                                             

Přihlášky:       
Účast je bezplatná, ale je vhodné se předem přihlásit do středy 7. prosince 2022 do 13 hod. prostřednictvím elektronického registračního formuláře, který najdete v dolní části této weobovské pozvánky. Přihlášky budou zpětně potvrzeny e-mailem. Pokud obratem neobdržíte automaticky generovaný e-mail s potvrzením Vaší registrace, můžete si ověřit Vaši přihlášku na níže uvedeném kontaktu. Vítáni jsou samozřejmě i zájemci, jež nevlastní čtenářskou legitimaci MZK. Předem přihlášení účastníci obdrží odkaz k připojení a podklad k online vzdělávací akci. Ke školení se mohou přihlásit i předem neregistrovaní zájemci, ale ti neobdrží ani před školením podklad k procvičování, ani po akci odkaz pro stažení prezentací. K online školení se můžete připojit i v případě, pokud nejste vybaveni webkamerou či mikrofonem.

Kontakt:         
Martina Machátová, studovna přírodních a technických věd v 6. patře, e-mail: machat@mzk.cz, tel.: 541 646 170.             

Těšíme se na Vaši účast.

Registrační formulář:

Poslední aktualizace: 24.11.2022, 14:11