Online: Informační brány pro vyhledávání odborné literatury

Kdy: středa 31. května 2023 / 9:00–12:30 hod.
Kde: online

Lektor:  

PhDr. Martina Machátová, Moravská zemská knihovna v Brně.

Poznámka:     
Na školení poznáte formou jednoduchých praktických ukázek zahraniční bezplatné informační brány, které prohledávají celou řadu databází a repozitářů na jednom místě. Tyto brány pokrývají několik milionů dokumentů odborného charakteru, z nichž mnohé jsou přístupné zdarma v plném textu. Prostřednictvím těchto bran se lze dostat k celé řadě článků, studií, výzkumných a technických zpráv či vysokoškolských kvalifikačních prací.                       

Program:        

  • BASE (Bielefeld Academic Search Engine)
  • TIB Portal
  • OpenAIRE  
  • WorldWideScience                                                                                             

Přihlášky:       
Účast je bezplatná, ale je vhodné se předem přihlásit do úterý 30. května 2023 do 15 hod. prostřednictvím elektronického registračního formuláře, který najdete v dolní části této webové pozvánky. Přihlášky budou zpětně potvrzeny e-mailem. Pokud obratem neobdržíte automaticky generovaný e-mail s potvrzením Vaší registrace, můžete si ověřit Vaši přihlášku na níže uvedeném kontaktu. Vítáni jsou samozřejmě i zájemci, kteří nevlastní čtenářskou legitimaci MZK. Předem přihlášení účastníci obdrží odkaz k připojení a podklad k online vzdělávací akci. Ke školení se mohou přihlásit i předem neregistrovaní zájemci, ale ti neobdrží ani před školením podklad k procvičování, ani po akci odkaz pro stažení prezentací.

Technická poznámka:

K online školení se můžete připojit i v případě, pokud nejste vybaveni webkamerou či mikrofonem. Webinář proběhne prostřednictvím videokonferenčního systému Zoom, který je možné předem stáhnout, ale lze se rovněž připojit přes webový prohlížeč.

Kontakt:         
Martina Machátová, studovna přírodních a technických věd v 6. patře, e-mail: machat@mzk.cz, tel.: 541 646 170.             

Těšíme se na Vaši účast.

Registrační formulář:

Registrace uzavřeny

PřílohaVelikost
brany_20230531_linkypriklady.pdf642.3 KB
base.pdf1.53 MB
tib_portal.pdf3.48 MB
openaire.pdf2.37 MB
worldwidescience.pdf2.34 MB

Poslední aktualizace: 02.06.2023, 15:23