Promítání: Ponor (2020) a diskuze s psychoterapeutem Martinem Hofmanem

Kdy: pondělí 31. ledna 2022 / 18.00
Kde: Konferenční sál / Přízemí

Zveme vás na promítání dokumentárního filmu o otužování na Islandu. Přijďte se namotivovat příběhem nizozemské freedivingové potápěčky Kiki Bosch, které potápění v ledové vodě pomohlo překonat prožitá traumata. Snímek v impozantních záběrech zkoumá hlubiny lidského nitra na pozadí světa skrývajícího se pod vodní hladinou. Součástí promítání bude diskuze s psychologem a psychoterapeutem Martinem Hofmanem, pro kterého je otužování každodením zdrojem radosti a energie. Připravte si své dotazy!

Akce je připravovaná v rámci cyklu MZK věnovaného udržitelnosti, v tomto případě udržitelnosti zdraví těla i duše.

PONOR

Režie: Nays Baghai | Austrálie | 2020

Otužování působí blahodárně nejen na tělo, ale i na duši. Své o tom ví nizozemská freediving potápěčka Kiki Bosch, které potápění v ledové vodě pomohlo překonat prožitá traumata...

Pomalý nádech a výdech. Voda na Islandu je křišťálově průzračná a její teplota se pohybuje kolem 2°C. Na ledové kře sedí žena v plavkách a pozvolna si obléká ploutve, potápěčské brýle a šnorchl. Kiki je profesionální potápěčka a v hlubokých ledových vodách posunuje limity své výdrže za hranice lidského chápání. Její kondice je výsledkem několikaletého pozvolného tréninku, který ji naučil, jak mít ráda sebe a své tělo. Snímek v impozantních záběrech zkoumá hlubiny lidského nitra na pozadí světa skrývajícího se pod vodní hladinou.

Režie: Nays Baghai, AUS, 2020 | 65 min.

Jazyk: Anglicky, Holandsky, titulky: České

Stránky filmu: https://www.descentproject.com

Trailer:

Poslední aktualizace: 26.01.2022, 15:23