E-knihy na objednávku - eBooks on Demand (EOD)

logo eod

 • jediným klikem myší se dostanete k milionům vzácných knih vydaných mezi lety 1500 a 1917 (knihy již nechráněné autorským zákonem)
 • digitalizujeme dle požadavků i neregistrovaných čtenářů
 • jednoduchá objednávka s možností platby online
 • vysoké rozlišení zajišťuje věrnou kopii originálů - ukázka zdigitalizované knihy (EOD) z fondu MZK
 • na požádání necháváme rozeznat text pomocí OCR
 • na požádání necháme vyrobit tištěnou verzi nadigitalizované knihy (Print on Demand - POD) - ukázka vytištěné knihy (POD) z fondu MZK

Jak si objednat e-knihu

Nejdříve se přesvědčte, zda již kniha nebyla zdigitalizována jinde. Možná je již volně dostupná v:

Pokud knihu nenajdete, použijte následující postup:

 1. Najděte si požadovanou knihu v našem online katalogu. (Nemusíte být naším registrovaným čtenářem.)
 2. Kliknutím na název si zobrazte záznam knihy. Pokud je u knihy uvedeno logo projektu EOD - knihu lze nechat zdigitalizovat. eod logo
 3. Klikněte na tlačítko "Objednat digitální kopii".
 4. Budete přesměrováni na stránky projektu EOD (primárně v angličtině, do češtiny se přepnete zvolením české vlajky vpravo). Pokud chcete knihu obdržet i ve vytištěné podobě, zatrhněte možnost Tisk na objednávku.
 5. Zaregistrujte se do systému.
 6. Potvrďte objednávku.
 7. Po zdigitalizování knihy vám na e-mailovou adresu přijde výzva k platbě.
 8. Zaplaťte objednávku - lze tak učinit například prostřednictvím platební karty nebo faktury.
 9. Platný elektronický odkaz na knihu obdržíte ve většině případů do 14 dnů od zaplacení. V případě, že jste si objednali vytištění knihy, obdržíte ji zhruba do měsíce od objednání na vámi uvedenou adresu.

Lze vyhledávat i u dalších knihoven zapojených do sítě poskytovatelů služby EOD (do vyhledávacího okna zadejte klíčové slovo, autora, název knihy apod.):

Tisk na objednávku - Print on Demand (POD)

Vytištěná verze nadigitalizované knihy, kterou vám zašleme poštou na vaši adresu navíc k digitální verzi knihy (reprint knihy nelze objednat, aniž byste zároveň objednali digitalizaci knihy). Je to tedy "skutečná" papírová kniha se speciálně vytvořenou obálkou a vlastním ISBN. Prohlédněte si ukázku reprintu. Reprinty knih vytvořené v síti poskytovatelů služby EOD jsou i pro ostatní zájemce k dispozici na Amazon.com.

Ceník

 • Poplatek za 1 zdigitalizovanou stránku: 4 Kč
 • Manipulační poplatek: 200 Kč; registrovaný uživatel MZK, který má v den objednání platnou průkazku MZK, je od platby manipulačního poplatku osvobozen
 • Zákazník, který si objednal reprint knihy, zaplatí náklady na tisk ve výši 155 Kč + 0,6 Kč za stránku, plus náklady na zaslání knihy na adresu uvedenou zákazníkem.
 • Detailní obchodní podmínky

Podmínky služby

Služba se vztahuje na knihy, u kterých uplynula autorská práva. Pokud se tlačítko EOD nedopatřením objeví u autorsky chráněné publikace, nebude možné knihu zdigitalizovat (o této skutečnosti vás budeme informovat).

Kontakt

Mária Manoušková, Maria.Manouskova@mzk.cz

V České republice poskytují službu EOD také tyto knihovny:

Služba EOD je podporována projektem z programu Kultura - více informací o projektu a našich aktivitách v něm najdete zde.

Najdete nás také na Facebooku.

Poslední aktualizace: 16.03.2020, 16:25