Jak se zaregistrovat přes mojeID

Elektronická registrace v MZK pomocí validovaného účtu mojeID

Registrovaným uživatelem MZK s omezeným přístupem ke službám knihovny (viz níže) je uživatel s validovaným účtem mojeID (pouze fyzické osoby), který na stránce registrace.mzk.cz vyplnil pomocí svého účtu u mojeID elektronický registrační formulář. Uživatelé s nevalidovaným kontaktem mojeID tuto možnost elektronické registrace přes mojeID využít nemohou. Uživatel má stejná práva jako předregistrovaný uživatel, navíc může po zaplacení registračního poplatku online (200 Kč na rok) využívat elektronické informační zdroje nebo plný přístup do digitální knihovny Díla nedostupná na trhu (DNNT).

pressreader  Anopress  EBSCO Naxos  ProQuest

Licencované zdroje, které MZK zpřístupňuje svým individuálně registrovaným uživatelům (s firemní průkazkou přístup do zdrojů možný není), je uživatel povinen používat pouze pro nekomerční účely, tedy výhradně pro výukové, studijní a vědeké účely a pro svou osobní potřebu. Uživatel se zavazuje tyto zdroje používat standardním způsobem a pouze pomocí nástrojů, které zvolený licencovaný zdroj nabízí. Při práci v licencovaných zdrojích není přípustné využívat různé formy robotů či jiných automatických stahovacích programů.

Od září 2021 se můžete vzdáleně zaregistrovat také pomocí univerzitního účtu MU. Získáte tak přístup do našich databází bez nutnosti fyzické návštěvy v knihovně.

mojeId je služba umožňující bezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám.

Registrovaný uživatel s omezeným přístupem se stane registrovaným uživatelem MZK s platným čtenářským průkazem po první fyzické návštěvě registračního pultu
v půjčovně MZK, kde mu zaměstnanec MZK vydá čtenářský průkaz.

Pokud již tedy máte účet na mojeID, můžete si usnadnit registraci v naší knihovně. Je však nutné dodržet následující postup:

1. Na domovské stránce klikněte na tlačítko "Registrovat"

Registrace přes mojeID – 1. krok

2. Pokud již máte validovaný účet na mojeID, klikněte na tlačítko "Registrovat přes mojeID".

Registrace přes mojeID

3. Pro přístup do databází je ještě potřeba uhradit registrační poplatek, pokud se na vás vztahuje.

Pokud chcete Váš účet mojeID využít také k přihlašování k čtenářskému účtu v MZK,
je potřeba je nejdříve spárovat.

___

mojeId je bezplatná služba umožňující bezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám.

Více informací o využití služby mojeID v MZK

Co je to mojeID a k čemu ho vlatně potřebuji?

Poslední aktualizace: 19.07.2022, 10:39