Edvard Beneš už déle než tři čtvrtě století nežije, přesto zůstává předmětem českých debat a polemik jako žádný jiný domácí politik. Zasloužil se o vznik prvního československého státu v roce, ale dvakrát se také podepsal na zániku demokracie u nás. Budeme se donekonečna přít o to, jestli byl stát s tolika menšinami životaschopný, jestli jsme se místo Mnichova neměli bránit, jestli byl v pořádku odsun Němců, jestli bylo správné orientovat stát místo k Západu na Sovětský svaz? Nová kniha Pavla Kosatíka je určena široké veřejnosti. Autor se domnívá, že se traumat spojených s Benešovým jménem můžeme zbavit, dávné chyby neopakovat a vytvořit si k státu lepší vztah, než jsme podědili – a snaží se proto o nový pohled na Beneše, bez předsudků.
Přijměte pozvání na debatu historičky Táni Klementové s Pavlem Kosatíkem.
Součástí večera bude scénické čtení z knihy v podání herce Jáchyma Sůry s hudebním doprovodem.
Knihu si bude možné na místě zakoupit a nechat podepsat autorem.
Akce se koná ve spolupráci se festivalem Meeting Brno, židovským muzeem Mehrin a za finanční podpory Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.
VSTUP ZDARMA.