30denní volný přístup do databáze EMIS (Emerging Markets)

EMIS je významný mezinárodní zdroj informací o trzích, firmách, zemích a sektorech – pokrývá 125 tzv. „emerging markets“. Informace špičkové kvality pocházejí od světově renomovaných makroekonomických expertů, analytických firem a agentur i ze zdrojů operativního agenturního zpravodajství, v kombinaci s vlastním know-how na poli firemních a M&A informací. Výsledkem je detailní multikriteriální pohled na každý sledovaný trh, sektor či firmu.

Emerging markets (rozvíjející se trhy) jsou charakteristické rychlým hospodářským růstem. Patří sem zejména region jižní Asie, východní Evropa a Latinská Amerika.

EMIS vznikl v roce 1994, posléze se stal součástí skupiny Euromoney, od loňska operuje pod střechou CITIC Capital Partners a je nyní součástí divize ISI Emerging Markets Group. Má tým 300 zaměstnanců ve 13 zemích a okolo 2000 zákazníků po celém světě.

Od 18. března do 19. dubna mají registrovaní čtenáři MZK volný webový přístup do produktu EMIS University. Přístup je možný pouze v budově knihovny, i z vlastních zařízení.

Vstup do databáze 
(přístup pouze v budově knihovny)

EMIS

EMIS operuje a reportuje v zemích, kde vysoké zisky jdou ruku v ruce s vysokými riziky. Přináší aktuální, obtížně získatelné informace, relevantní zpravodajství, analytická data a expertní komparace pro 125 zemí.

Většina analytiků a korespondentů je etablována v daném místě, což zvyšuje vhled do situace té které země, navíc v kooperaci s lokálními producenty zpravodajských informací, analýz a dat.

Vstupní adresa: https://www.emis.com/php/dashboard (přístup pouze v budově knihovny)

Celá informační základna je rozdělena do těchto oblastí:

  • Emerging Asia (22 zemí)
  • The Caucasus and Central Asia (8 zemí)
  • Central and Southeast Europe (22 zemí)
  • Latin America (25 zemí)
  • Middle East and Africa (48 zemí)

K dispozici je přes 4,8 mil. profilů firem (z toho 2 mil. s finančními daty), 250 tržních sektorů (s aktuálním zpravodajstvím, analytickými statistikami a prognózami), 260 000 analytických studií ročně, 59 000 nových článků denně (v 15 jazycích, se zabudovaným překládacím nástrojem) i 6 800 licencovaných publikací renomovaných agentur (Dun and Bradstreet, Euromonitor, BMI, aj.).

EMIS

Informační letákUživatelský manuál

S případnými dotazy se prosím obraťte na Michala Škopa: michalskop@mzk.cz.

Nabídku ostatních databází dostupných v Moravské zemské knihovně v Brně naleznete na stránce mzk.cz/databaze.

Poslední aktualizace: 15.03.2019, 11:25