72 hodin, 8 autorů, 2 sousední země

 

 „Literatura jako budovatelka mostů"

V rámci projektu Interreg 2022 "Objevování knihoven na Moravě a v Dolním Rakousku" se vydalo osm autorek a autorů z Rakouska a České republiky na cestu do svých sousedních zemí. Český autor Marek Toman se vydal do knihovny v Eggenburgu, Markéta Pilátová do Grafenwörthu, Marek Šindelka do Melku a Iva Procházková do Weitry. Rakouský spisovatel Thomas Sautner navštívil knihovnu ve Znojmě, Gertraud Klemm knihovnu v Ivančicích, Lydia Steinbacher se vypravila do Brna a Ferdinand Schmatz do knihovny v Boskovicích. Během třídenního pobytu si autoři prohlédli město, vedli tlumočené rozhovory s pracovníky knihoven a získali dojmy z historického zázemí knihoven.


Zemský rada Martin Eichtinger: "Přeshraniční kooperace mezi Dolním Rakouskem a Moravou umožňuje interkulturní výměnu, kterou chceme v budoucnu ještě více rozšířit. Projekt "Objevování knihoven na Moravě a v Dolním Rakousku", přibližuje příslušnou sousední zemi jak mládeži, tak i dospělým. V rámci fondu malých projektů bylo pro tento projekt vyčleněno přibližně 20 000 EUR."

 

Dvojjazyčná kniha „Worte über Orte – Putování za slovy"


Po návratu z cest napsal každý z autorů esej. Texty jsou publikovány ve dvojjazyčné knize "Worte über Orte - Putování za slovy", kterou bude možné si vypůjčit ve všech knihovnách na Moravě a v Dolním Rakousku. Prezentace knihy je naplánována na 30. září 2022 v 18 hodin ve slavnostní síni radnice v Eggenburgu. Partnery projektu jsou Treffpunkt Bibliothek St. Pölten, Moravská zemská knihovna v Brně a Literaturhaus NÖ.

Finanční podpora ze strany EU umožňuje přeshraniční kulturní výměnu. Knihovny jako zdroj inspirace a místo setkávání v obcích!

72 hodin, 8 autorů, 2 sousední země: „Literatura jako budovatelka mostů“

Poslední aktualizace: 04.10.2022, 09:39