Zkušební přístup do systému Citace PRO + citace.com v katalogu

citace.comDo 15. 6. si můžete vyzkoušet funkce českého referečního manažeru Citace Pro sloužícího k vytváření, správě a exportu bibliografických citací. Systém Citace Pro se vyznačuje krom jiného zejména podporou normy ČSN ISO 690 a dalších citačních stylů, intuitivním prostředím, vlastním uložištěm, tříděním do složek či funkcemi umožňující spolupráci. Přihlásit se do vlastního účtu můžete stejným způsobem jako do našeho katalogu zde.

"Citovat je snadné"

Citace PRO

Další informace o funkcích referečního manažeru

Přihlášení do systému Citace Pro

Podrobný návod "Jak na to" na Portálu knihoven VUT

Současně také testujeme implementaci citačního softwaru do našeho katalogu, která zajistí zobrazení přesných citací platných podle normy ČSN ISO 690. V rámci zkušebního přístupu je služba dostupná jak v katalogu Aleph, tak i v novém rozhraní Vufind.

Citace v Alephu
V Alephu najdete citaci pod záznamem daného titulu. Pod vygenerovanou citací je k dispozici vysouvací menu s nabídkou dalších citačních stylů.

Citace ve Vufindu
Ve Vufindu najdete generátor citací pod záložkou Citace pod záznamem titulu.

Velice uvítáme, pokud se s námi podělíte o vaše dojmy.

Přihlášení do systému Citace Pro

PS: Minulý týden si z Infomejdanu odnesl Martin Krčál ze serveru citace.com Cenu INFORUM udělovanou za nejlepší informační počin, produkt nebo službu roku.

Poslední aktualizace: 29.05.2012, 21:46

Komentáře

Výborně,

tato služba je pro každého studenta k nezaplacení. Implementace napříč knihovními katalogy tady dlouho chybí. Držím pěsti, ať se vše vydaří.