Jak se zaregistrovat online

Elektronická registrace v MZK

Registrovaným uživatelem MZK s omezeným přístupem ke službám knihovny (viz níže) je uživatel s validovaným účtem mojeID (pouze fyzické osoby), BrnoiD nebo studenti MUNI, který na stránce registrace.mzk.cz vyplnil pomocí svého účtu elektronický registrační formulář. Uživatel má poté stejná práva jako předregistrovaný uživatel, navíc může po zaplacení registračního poplatku online (200 Kč na rok) využívat elektronické informační zdroje nebo plný přístup do digitální knihovny Díla nedostupná na trhu (DNNT).

pressreader  Anopress  BOOKPORT Naxos  ProQuest

Licencované zdroje, které MZK zpřístupňuje svým individuálně registrovaným uživatelům (s firemní průkazkou přístup do zdrojů možný není), je uživatel povinen používat pouze pro nekomerční účely, tedy výhradně pro výukové, studijní a vědeké účely a pro svou osobní potřebu. Uživatel se zavazuje tyto zdroje používat standardním způsobem a pouze pomocí nástrojů, které zvolený licencovaný zdroj nabízí. Při práci v licencovaných zdrojích není přípustné využívat různé formy robotů či jiných automatických stahovacích programů.

mojeId je služba umožňující bezpečné a pohodlné přihlašování k webovým službám. IS MUNI BrnoiD    

Registrovaný uživatel s omezeným přístupem se stane registrovaným uživatelem MZK s platným čtenářským průkazem po první fyzické návštěvě registračního pultu
v půjčovně MZK, kde mu zaměstnanec MZK vydá čtenářský průkaz.

Pokud již tedy máte účet na mojeID, BrnoiD nebo jste studentem MUNI, můžete si usnadnit registraci v naší knihovně. Je však nutné dodržet následující postup:

1. Na domovské stránce klikněte na tlačítko "Registrovat"

Registrace přes mojeID – 1. krok

2. Vyberte odpovídající tlačítko:

Online registrace

3. Pro přístup do databází je ještě potřeba uhradit registrační poplatek, pokud se na vás vztahuje.

Pokud chcete Váš účet mojeID využít také k přihlašování k čtenářskému účtu v MZK,
je potřeba je nejdříve spárovat.

Poslední aktualizace: 19.01.2023, 13:50