Moravská zemská knihovna bude od 29. 6. až do 15. 9. uzavřena!

Proč zavíráme?

Čeká nás komplikovaná rekonstrukce atria, sociálních zařízení pro veřejnost, vstupních prostor i zateplení fasády skladu knih. Budeme také vyměňovat část mobiliáře ve studovnách. Víme, že zavíráme knihovnu na neobvykle dlouhou dobu, ale výsledkem bude vaše větší pohodlí. Věříme, že knihovna poté nabídne ještě příjemnější prostředí pro vaše studium.

Co uzavření knihovny znamená?

Objednávání knih z elektronického katalogu nebude v době uzavření možné. Prostřednictvím našeho portálu Knihovny.cz si však můžete zjistit, v které jiné knihovně najdete vámi požadovanou knihu. 

Knihy s měsíční výpůjční dobou, které si objednáte od 1. června, budete moci vrátit až do 23. září. Rovněž zvýšíme limit počtu absenčních výpůjček na osobu až na 40 jednotek.

Bibliobox pro vrácení knih zůstane v provozu celé léto, ale bude přemístěn ke služebnímu vchodu z ulice Hrnčířská.

Všem čtenářům s půlroční a roční průkazkou platnou k 30. červnu bude automaticky a zdarma prodloužena registrace o tři měsíce.

V Digitální knihovně MZK si nadále můžete odkudkoliv prohlížet digitalizované dokumenty a publikace, na něž se nevztahují autorská a nakladatelská práva. 

Registrovaní čtenáři budou moci zdarma využívat vzdálený přístup do licencovaných elektronických informačních zdrojů. Stačí se jen přihlásit stejným heslem jako do katalogu knihovny. I z pohodlí domova tak lze přistupovat například do těchto databází:

  • PressReader: noviny online (např. MF Dnes, Lidové a Hospodářské noviny, Respekt, Ekonom)
  • MyHeritage: genealogická databáze umožňující objevovat, uchovávat a sdílet rodinnou historii

S validovaným účtem mojeID se můžete registrovat do knihovny (a zaplatit registrační poplatek) online. Pak získáte vzdálený přístup do výše uvedených databází bez nutnosti fyzické návštěvy knihovny, a to i v čase uzavření. Kompletní nabídku licencovaných zdrojů naleznete na mzk.cz/databaze.

Informace o fungování Meziknihovní výpůjční služby v době uzavření najdete zde.

Jak tedy bude MZK otevřená?

Běžná otvírací doba bude platit do pátku 28.6. Objednávat z katalogu bude možné 28.6. do 18:00.

sobota 29. 6. – neděle 15. 9. MZK zcela uzavřena!
pondělí 16. 9. – neděle 29. 9.Otevřeno Po–Pá 8.30–19.00
od pondělí 30. 9.Obnoven plný provoz včetně sobot

Poslední aktualizace: 25.04.2019, 13:41