Pablikado: odborný obsah v češtině zdarma až do konce září

Pablikado

Registrovaní uživatelé MZK mohou do konce září 2018 využít plný přístup k odbornému obsahu v češtině na počítači nebo na tabletu. Prostřednictím čtenářského účtu mohou v systému Pablikado číst knihy, časopisy a další dokumenty. V mobilní aplikaci lze texty nejenom číst, ale také zvýrazňovat, podtrhávat, vkládat si poznámky apod. 

Vstup do systému Pablikado

(vpravo nahoře "Přihlásit se" a na náseludjící stránce vyberte MZK v části "Přihlášení pro instituce")

Výhody systému Pablikado:

  • Nabídka českých odborných zdrojů: Široká nabídka odborných časopisů a knih v češtině, které jsou dostupné z jednoho místa.
  • Přihlášení přes instituci: Nemusíte se registrovat. Přihlášení je stejné jako do katalog nebo do ostatních databází.
  • Dostupné i offline: Jedete do zahraničí, nebo na chatu, kde není signál? Stáhněte si publikace do mobilního zařízení, kde vám budou k dispozici i offline.
  • Fulltextové vyhledávání: Pablikado umožňuje vyhledávat nejen podle názvu, autorů a klíčových slov, ale také v plných textech dokumentů.
  • Propojení s Citace PRO Plus: V naší mobilní aplikaci můžete citovat konkrétní pasáže. Ty se následně přenesou včetně zdroje a strany do Citace PRO Plus.

Funkce:

  • Citujte jednoduše: Jednoduše si v mobilní aplikaci označíte text a ten se uloží i se zdrojem a číslem strany do citačního manažeru Citace PRO Plus. Odtud jej pak jednoduše zkopírujete do své diplomové práce.
  • Jako s papírem: Pracujte s elektronickým textem jako s tištěným. Podtrhávejte, zvýrazňujte, škrtejte, vkládejte poznámky nebo si do dokumentu kreslete. Nenechte se omezovat technologiemi. Využijte jejich výhod.
  • Čtěte i česky: České odborné zdroje na jednom místě moc nenajdete. Chceme to změnit. Víme, že i v českých časopisech a knihách najdete množství důležitých a originálních informací . Proč je tedy složitě hledat na internetu, když máte Pablikado.
  • Čtete online: Jste doma, ve škole, jedete ve vlaku nebo odpočíváte na pláži? Všude s sebou můžete mít svou knihovnu odborných zdrojů. Už žádné tahání knih v batohu. Stačí vám pouze přístup na internet.

Pablikado je produktem společnosti citace.com, která provozuje také službu Citace PRO Plus.

Poslední aktualizace: 05.06.2018, 15:20