Volná místa

V současné době jsou v Moravské zemské knihovně vypsána následující vyběrová řízení:

Administrativní podpora malého týmu (práce v Praze)

Náplň práce:

  • administrativní podpora a asistence vedoucího Českého literárního centra a jeho týmu 4 zaměstnanců
  • komunikace s domácími a zahraničními partnery
  • organizace cest a zpracování cestovních příkazů zaměstnanců ČLC, podpora výměnných pobytů pro spisovatele a překladatele
  • vedení příslušné dokumentace
  • evidence docházky zaměstnanců ČLC (výkaznictví a kompletace příslušných podkladů)
  • spolupráce s ekonomickým odborem a dalšími administrativními útvary zaměstnavatele

Požadavky:

  • VŠ vzdělání - bakalářský stupeň nebo SŠ vzdělání (nejlépe ekonomického směru)
  • pokročilá znalost MS Office (Excel, Word, Outlook, PowerPoint)
  • kultivovaný písemný i ústní projev
  • dobrá znalost anglického jazyka (ústně i písemně)
  • organizační a komunikační schopnosti
  • časová flexibilita
  • praxe na podobné pozici vítána

Osobní profil:

  • aktivní a příjemná osobnost
  • zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, flexibilita
  • schopnost samostatné i týmové práce
  • profesionální vystupování, diskrétnost, diplomatické jednání

Nabízíme:

  • variabilní práci v malém, dynamickém, mladém kolektivu
  • kontakty se zajímavými lidmi literárního světa a spisovateli domácími i zahraničními
  • styk se zahraničními partnery
  • příjemné prostředí v centru Prahy

Zaměstnavatel:            Moravská zemská knihovna v Brně
Pracoviště:                  Praha 2 – Vinohrady
Předpokládaný nástup:   dle domluvy (co nejdříve)
Pracovní poměr:           pracovní smlouva na dobu určitou s možností dalšího prodloužení
Pracovní úvazek:          celý
Platové zařazení:          dle NV č. 564/2006 Sb., ve znění p. p.

Pracovní pozice je vhodná i pro OZP.

Požadované materiály pro zařazení do výběrového řízení:

  1. Přihláška (obsahující osobní údaje vč. kontaktních údajů, tj. adresa, telefon, e-mailová adresa)
  2. Stručný motivační dopis
  3. Strukturovaný životopis
  4. Ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  5. Výpis z Rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců)
  6. Souhlas s poskytováním osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., ve znění p. p. - výhradně pro potřeby výběrového řízení

Výše uvedené materiály zasílejte poštou do 18. dubna 2017 (datum podání na poště) na adresu:

Eva Mitášová, personální referát, Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a, 601 87 Brno

nebo na e-mail: Eva.Mitasova@mzk.cz

Bližší informace o pracovní pozici podá:

PhDr. Petr Janyška, vedoucí ČLC, e-mail:Petr.Janyska@litcentrum.cz

Účetní / Ekonom

Charakteristika pozice:

  • spolupráce na tvorbě rozpočtu organizace a na průběžném sledování čerpání rozpočtu
  • spolupráce při tvorbě analýz a prognóz
  • agenda pohledávek (vystavování odběratelských faktur, zaúčtování vystavených faktur, proúčtování DPH ze zdanitelných plnění dle požadavků pro sestavení kontrolního hlášení, kontrola platební morálky, upomínky neuhrazených faktur po splatnosti, příprava podkladů k vymáhání pro právní referát organizace)
  • spolupráce na účetních závěrkách (mezitímní závěrky čtvrtletní)
  • spolupráce s ostatními členy týmu ekonomického odboru, komunikace s ostatními odbory organizace

Požadavky:

  • VŠ či SŠ vzdělání ekonomického směru
  • praxe na pozici účetní (ho)  či ekonoma (ky)
  • znalost účetních postupů a účetních předpisů
  • znalost zákona č. 218/2000 Sb., ve znění p. p. výhodou
  • dobrá znalost práce s PC (zejména MS Excel)
  • zodpovědnost, spolehlivost, organizační a komunikační schopnosti

Předpokládaný nástup: dle domluvy

Pracovní poměr: zástup za rodičovskou dovolenou (s možností dalšího prodloužení)

Pracovní úvazek: celý

Platové zařazení: 10. platová třída (dle NV č. 564/2006 Sb., ve znění p. p.)

  6. Souhlas s poskytováním osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., ve znění p.p. - výhradně pro potřeby výběrového řízení

Výše uvedené materiály zasílejte do 7. dubna 2017 na adresu:

Moravská zemská knihovna v Brně
Personální referát - p. Eva Mitášová
Kounicova 65a, 601 87 Brno

Bližší informace o pracovní pozici:

Ing. Daniela Soldánová
vedoucí Ekonomického odboru MZK
tel.: 541 646 109

Vývojář/ka portálu Knihovny.cz

Požadavky:

  • znalost HTML5, CSS, PHP, SQL, JavaScriptu a jQuery
  • alespoň základní znalost linuxového prostředí,
  • pozice vhodná i pro studenty a absolventy

Nabízíme:

  • originální zaměstnanecké benefity
  • 5 týdnů dovolené
  • příležitost zvyšování odborné kvalifikace
  • flexibilní začátek a konec pracovní doby

Nástup možný ihned.

Strukturovaný životopis a ukázky Vašich dosavadních prací zasílejte na email: cpk@mzk.cz

Drupalista / Drupalistka

Požadavky:

  • znalost Drupal, MySQL, Javascript a PHP,

Nabízíme:

  • poloviční úvazek

Strukturovaný životopis a případné ukázky Vašich dosavadních prací zasílejte na email: petr.zabicka@mzk.cz

Vaše osobní údaje budou zpracovány a uchovávány v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, nejdéle však po dobu 1 roku od jejich zaslání.

Poslední aktualizace: 17.03.2017, 13:17