Volná místa

V současné době je v Moravské zemské knihovně vypsáno následující vyběrové řízení:

Vedoucí referátu PR

Náplň práce:

  • řízení referátu PR a výstavního oddělení, zastřešování spolupráce PR a ostatních organizačních útvarů knihovny
  • organizování a kompletní servis přípravy kulturních akcí Moravské zemské knihovny
  • komunikace se zájemci o výstavy, prezentace, přednášky, autorská čtení, besedy, semináře, konference, koncerty, promítání
  • instalace výstav
  • editace webu, facebookového a twitterového profilu
  • příprava veškerých grafických podkladů a tiskovin pro připravované akce knihovny (plakáty, letáčky, placky, bannery na Web MZK, Facebook a pro MZKtv…)
  • editace webu MZK (pod redakčním systémem Drupal) – tvorba jednotlivých akcí, správa facebookového profilu MZK
  • fotografická dokumentace akcí, výstav, editace videí
  • příprava doprovodných textů k jednotlivým akcím

Požadavky:

  • VŠ vzdělání humanitního zaměření
  • organizační schopnosti
  • asertivní vystupování
  • dobrá znalost českého jazyka, dobrý písemný projev a komunikační schopnosti
  • časová flexibilita
  • zodpovědnost, spolehlivost
  • kreativita
  • schopnost samostatné i týmové práce
  • znalost grafických programů Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, iMovie na platformě Apple Macintosh, Pinnacle Studio ve Windows

Výhodou:

  • zkušenost na podobné pozici
  • znalost cizího jazyka
Pracoviště:Kounicova 65a, Brno
Předpokládaný nástup:co nejdříve
Pracovní poměr: pracovní smlouva na 1 rok s možností prodloužení
Pracovní úvazek:celý, tj. 40 hod./týdně
Platové zařazení:dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., ve znění p. p.

Požadované materiály pro zařazení do výběrového řízení:

  1. Přihláška (forma: není definována., obsah: jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, adresa bydliště, telefonické spojení, e-mailová adresa, datum a podpis uchazeče)
  2. Motivační dopis (stručný)
  3. Strukturovaný životopis
  4. Souhlas s poskytováním osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., výhradně pro potřeby výběrového řízení
  5. Kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  6. Výpis z Rejstříku trestů ne starší 3 měsíců – v případě uspění ve VŘ

Materiály do výběrového řízení prosíme doručit do 4. 1. 2019 na adresu:

Eva Mitášová – personální referát
Moravská zemská knihovna v Brně
Kounicova 65a
601 87 Brno

Na obálku uveďte: „VŘ – PR“

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybraní kandidáti a kandidátky.

Koordinátor regionálních funkcí knihoven

  • koordinace regionálních funkcí (dále jen RF) knihoven Jihomoravského kraje
  • komunikace se zřizovateli pověřených knihoven
  • koordinace přípravy kulturních projektů v oblasti podpory čtenářství
  • návrh směřování vývoje koncepce RF knihoven v JMK na další léta
  • metodická pomoc knihovnám
  • poradenská a konzultační činnost knihovnám
  • zpracování statistických dat z knihoven Jihomoravského kraje
  • zapojení se do publikační činnosti oddělení MZK
  • technická správa e-learningových kurzů (systému MOODLE)
  • vkládání dat na web a facebook

Požadavky:

  • VŠ, VO či SŠ vzdělání knihovnického směru
  • dobrá znalost práce s PC
  • dobrý písemný projev a komunikační schopnosti
  • zodpovědnost, spolehlivost, organizační schopnosti
  • zájem o danou problematiku, ochota dále se vzdělávat

Výhodou: praxe v oboru knihovnictví

Vítáme: zkušenost s technickou správou e-learningových kurzů (práce v systému MOODLE)

Platové zařazení:10.PT (dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., ve znění p. p.)

Materiály do výběrového řízení prosíme doručit do 4. 1. 2019 na adresu:

601 87 Brno

Na obálku uveďte: „VŘ – Koordinátor RF“

Bližší informace o pracovní pozici:

Mgr. Adéla Dilhofová – vedoucí Odboru knihovnictví MZK, tel: 541 646 126

Poslední aktualizace: 12.12.2018, 14:43