Volná místa

V současné době jsou v Moravské zemské knihovně vypsána následující vyběrové řízení:

Technický pracovník (údržbář)

Charakteristika pozice:

Údržba budovy Moravské zemské knihovny v Brně

  • údržba technického zařízení
  • údržba zeleně, komunikací (zejména v zimním období)
  • spolupráce v oblasti požární ochrany a BOZP

Požadavky:

  • SOU/SŠ v technickém oboru (elektrikář, zámečník…)
  • zodpovědnost a spolehlivost
  • manuální zručnost, zájem o práci
  • samostatnost a technické myšlení
  • řidičský průkaz skupiny B
  • výhodou základní znalost práce na PC (email, internet), základní ovládání MaR (měření a regulace)
  • výhodou držitel oprávnění k činnosti na el. zařízení dle Vyhlášky č. 50/1978 Sb., (§6 a vyšší)

Nabízíme:

  • práci v příjemném prostředí 2. největší knihovny v ČR
  • nadstandartní pracoviště, pohodový kolektiv
  • pružnou pracovní dobu
  • zaměstnanecké benefity (stravenky, výhodný mobilní tarif)
  • 5 týdnů dovolené
Pracoviště:Brno, Kounicova 65a
Možnost nástupu:ihned
Pracovní úvazek:40 hodin týdně
Platové zařazení:16.980 - 24.780 Kč (tarif dle délky praxe), po zkušební době - osobní příplatek
Pracovní poměr:na dobu určitou, s možností dalšího prodloužení

Požadované materiály pro zařazení do výběrového řízení:

  1. Profesní životopis vč. osobních a kontaktních údajů
  2. Kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (maturitní vysvědčení, výuční list)

Materiály do výběrového řízení zasílejte do 31. 5. 2021 na adresu:
Eva Mitášová, Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a, 601 87 Brno

Bližší informace o pracovní pozici: Ing. Strnad - vedoucí Odboru správy budov, údržby a úklidu (tel. číslo 541 646 117)

Po posouzení životopisu budete kontaktováni ze strany MZK. Domluvíme si termín schůzky, na které se dozvíte další informace a další postup. Děkujeme!

Programátor

Náplň práce:

Správa serverů a dat Oddělení správy digitálních dokumentů a vývoj aplikací s ním souvisejících. Půjde o aplikace zajišťující procesy digitalizace, archivace a zpřístupnění historických dokumentů digitalizovaných v rámci víceletého projektu.

Požadujeme:

  • znalost jazyka Java
  • znalost jazyka SQL
  • uživatelské zkušenosti s Linuxovým prostředím
  • zkušenosti s verzovacími systémy (git)
  • znalost anglického jazyka na úrovni porozumění technické dokumentaci
  • ochotu učit se novým věcem
  • schopnost práce v týmu

Výhodou:

  • znalost formátu JSON
  • znalost jazyka Javascript
  • znalost skriptovacího jazyka Bash
  • znalost kontejnerovací platformy Docker
  • znalost databázového systému Postgres
  • administrátorské zkušenosti s Linuxovým prostředím

Nabízíme:

  • přátelské prostředí
  • stravenky
  • výhodný mobilní tarif
  • jazyková školení
  • možnost dalšího osobního růstu
Předpokládaný nástup:možný IHNED
Pracovní poměr:pracovní smlouva na dobu určitou s možností prodloužení,
práce je vhodná i pro studenty nízkých ročníků FI nebo FIT
Pracovní úvazek:plný i částečný (dle dohody)
Platové zařazení:v souladu s NV č. 341/2017 Sb., ve znění p. p.
(nástupní plat dle znalostí a schopností)

V případě zájmu pište na e-mail: martina.smetankova@mzk.cz.

Poslední aktualizace: 03.05.2021, 13:07