Volná místa

V současné době je v Moravské zemské knihovně vypsáno následující vyběrové řízení:

PR specialista

Náplň práce:

  • úzká, průběžná spolupráce s PR agenturou v Německu (červenec 2018 – prosinec 2019)
  • spolupráce na PR konceptu prezentace projektu s médiaplánem na roky 2018-2019
  • cílená komunikace s médii v ČR i v zahraničí v letech 2018-2019 v závislosti na cílových skupinách prezentace (široká veřejnost, studenti, bohemisté, odborná veřejnost, média)
  • příprava a komunikace tiskových zpráv
  • příprava a organizace tiskových konferencí a setkání s novináři, včetně press tripů, v ČR, popř. v Německu
  • administrace webových stránek Českého roku kultury v Lipsku 2018/2019 a prezentace ČR na knižním veletrhu v Lipsku 2019 v českém jazyce
  • aktualizace dat a udržování komunikace s uživateli sociálních sítí (Facebook apod.) v českém jazyce
  • průběžný monitoring médií s ohlasy prezentace ČR v Lipsku během všech fází její přípravy a realizace v letech 2018-2019.

Požadavky:

  • kontakty v médiích (print, rádia, TV a online média), zejména v oblasti literatury a kultury (doložení zkušeností z praxe)
  • zkušenosti s prací se sociálními sítěmi
  • výborné komunikační schopnosti (ústní i písemné) a perfektní znalost českého jazyka
  • výborná znalost anglického jazyka (úroveň B2 či C1), znalost německého jazyka vítána
  • trestní bezúhonnost

Výhodou:

  • znalost německého jazyka
  • zkušenosti s komunikací s nakladateli
  • zkušenosti s prací pro veřejný sektor
  • orientace v české literatuře

Osobní profil:

  • otevřenost a asertivita
  • zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, pracovitost
  • schopnost samostatné i týmové práce
  • profesionální vystupování
Pracoviště:Kounicova 65a, Brno
Předpokládaný nástup:co nejdříve
Pracovní poměr: pracovní smlouva na dobu určitou do prosince 2019
Pracovní úvazek:celý, tj. 40 hod./týdně, možnost částečné práce z domova
Platové zařazení:dle NV č. 341/2017 Sb., ve znění p. p.

Požadované materiály pro zařazení do výběrového řízení:

  1. Přihláška (obsahující osobní údaje vč. kontaktních údajů, tj. adresa, telefon, e-mailová adresa) – v češtině
  2. Fotografie
  3. Stručný motivační dopis
  4. Strukturovaný životopis - v češtině i angličtině, popř. němčině
  5. Doložení zkušeností z praxe
  6. Ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  7. Výpis z Rejstříku trestů ČR (ne starší 3 měsíců)
  8. Souhlas s poskytováním osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., ve znění p. p. - výhradně pro potřeby výběrového řízení

Výše uvedené materiály zasílejte do 13. 6. 2018 (datum podání na poště) na adresu:

Eva Mitášová – personální referát
Moravská zemská knihovna v Brně
Kounicova 65a, 601 87 Brno

Obálku označte heslem: „VŘ – PR“

Bližší informace o pracovní pozici: Martin Krafl@mzk.cz

K ústnímu pohovoru budou pozvání pouze vybraní kandidáti a kandidátky.

Poslední aktualizace: 23.05.2018, 16:53