Týden knihoven v MZK

I naše knihovna se zapojila do celostátní kampaně Týden knihoven. Ve dnech 2.–8. října jsme pro vás připravili několik zajímavých akcí.

středa 4. 10. / 17.00 / Počítačová učebna / 6. patro
S digitálními knihovnami za detektivkami
Vyzkoušíte si zde elektronické zdroje, v nichž můžete zdarma číst nebo stahovat plné texty detektivních příběhů a dalších forem krásné literatury v češtině.

čtvrtek 5. 10. / 18.00  / Galerie MZK / přízemí
Mezi námi

Na komentované prohlídce výstavy Mezi námi autoři Stanislava Benešová, David Kolovratník a Václav Kostohryz vysvětlí důvody vzniku a příběhy jednotlivých vystavených artefaktů.

Trojice autorů se schází v tématicky uchopené výstavě. Vedle výtvarných postupů autory spojuje zájem o člověka či živočicha (zvíře) zachyceného ve svém specifickém mnohdy zcela individuálním prostředí. Autoři vedou tichý dialog napříč žánry. Stanislava Benešová ve svých plátnech zpracovává čistě malířským jazykem téma příběhů dětských představitelů. David Kolovratník se ve své práci nově zajímá o nepoznanou minulost části své rodiny. Zpracovává zděděný foto archiv, jehož fragmenty jsou mu předlohou k rozměrným plátnům. Václav Sigurson Kostohryz vystavuje bronzové plastiky. Na komentované výstavě vysvětlí důvody jejich vzniku a příběhy jednotlivých vystavených tvorů. Autoři jsou finalisté loňského ročníku Samorostů. 

pátek 6. 10. / 9.00 / Malý sál / 6. patro
Duhové čtení
V rámci celostátní kampaně Týden knihoven jsme si pro vás připravili akci Duhové čtení. Náplní akce bude předčítání fejetonů předních českých spisovatelů (Kundera, Legátová, Vaculík, Goldflam, Nováková aj.) vydaných v knihovnickém časopise Duha. Texty věnované literatuře, knihovnám a čtenářství budou číst sami návštěvníci akce.

pátek 6. 10. / 18.00 / Malý sál / 6. patro
Netradiční procházka knihovnou
U příležitosti letošního Týdne knihoven zveme zájemce na netradiční podvečerní procházku knihovnou spojenou s prohlídkou běžně nepřístupných prostor. Z pohledu zázemí uvidíte knihovnu a její okolí nově a jinak. Během prohlídky nahlédnete nejen do více než dvousetleté historie knihovny, ale představíme vám současně vizi knihovny budoucnosti. K vidění bude ochutnávka skladů a prostor atria. Závěrem si můžete vyzkoušet vědomostní kvíz o knihovně o ceny.

Poslední aktualizace: 03.10.2017, 21:03