Jessica Litwak / Sociálně angažované divadlo a strach z odlišnosti a z proměny společnosti

banner

Kdy: pátek 17. února 2017 / 15.00
Kde: Týmová studovna / 1. patro 

Chcete-li se stát inspirací divadelního představení, přijďte na setkání s režisérkou Jessicou Litwak, která na základě Vašich reakcí vytvoří divadelní představení, které pod názvem Strach a láska / Každé duši patří domov s českými herci uvede Kavárna Trojka, Dominikánská 9, Brno, 21.2.2017, 20:00 (Vstupné 100 Kč, https://cs-cz.facebook.com/KavarnaTrojka)

Tlumočení zajištěno. 

REGISTRACE ↓↓↓

AMERICKÁ DIVADELNICE JESSICA LITWAK UVEDE V NĚKOLIKA MĚSTECH ČR
PROJEKT ZKOUMAJÍCÍ STRACH Z ODLIŠNOSTI A Z UPRCHLÍKŮ

JESSICA LITWAK, newyorská režisérka, dramatička a performerka vystoupí s třítýdenním projektem sociálně angažovaného divadla v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Ústí nad Labem. Celý její projekt je zaměřený na divadelní zpracování tématu strachu, zejména z uprchlíků, a reakce veřejnosti na problémy s uprchlíky spojené.

Jessica Litwak je aktivistka usilující o mírová řešení konfliktů na globální i místní úrovni, o vstřícnost vůči menšinám a uprchlíkům a genderovou rovnost.  Ukazuje, že divadelní zpracování problémů může pomoci jejich objasnění a snad i přiblížit jejich řešení.  Projekt je podpořen prestižním programem U.S. Arts Envoy, který hradí Ministerstvo zahraničí USA prostřednictvím Velvyslanectví USA v Praze.

Jessica Litwak je registrovaná terapeutka a kvalifikovaná lektorka playback divadla, psychodramatu, sociodramatu a divadla utlačovaných. Je uměleckou ředitelkou H.E.A.T. Collective (www.heatcollective.org) a New Generation Theatre Ensemble (www.ngte.org). Vyučovala a hrála v mnoha divadlech a na univerzitách v USA i jinde ve světě (v Iráku, Libanonu, Indii, Palestině, Izraeli, Turecku, Maďarsku, Egyptě, Spojeném království a Itálii). Litwak je klíčovou členkou Theatre Without Borders a držitelkou Fulbrightova stipendia.

Litwak definuje termín společensky angažované divadlo jako vystoupení, jež se vztahuje k situaci, demografii, poslání, problému nebo nápadu, působí v zájmu umění, zkoumá konkrétní komunitu nebo účel, používá divadelní nástroje pro vyvolání osobní nebo společenské změny a zároveň dbá na vysokou uměleckou úroveň. Jessica ukazuje, jak mohou jednotlivé nástroje H.E.A.T. (Healing, Education, Activism and Theatre) spolupůsobit, aby vytvořily kvalitní divadelní představení.

Free admission
Follow us on Facebook

Registrace uzavřeny

Poslední aktualizace: 16.02.2017, 15:29