Autorské čtení: Anna Kim - Die große Heimkehr

Anna Kim

Kdy: úterý 7. března 2017 / 18.00
Kde: Malý sál / 6. patro

Wann: Dienstag 7. März 2017 / 18.00
Wo: Kleiner Saal / 6. Stock

Anna Kim, rakouská spisovatelka jihokorejského původu, navštíví Moravskou zemskou knihovnu v Brně. Čtenářům představí svůj poslední román Die große Heimkehr, který pojednává o přátelství, důvěře a zradě a o životě v diktatuře. Čtení bude moderovat doc. PaedDr. Dana Pfeiferová, Ph.D., ze Západočeské univerzity v Plzni.

Špionážní příběh, politický a historický román v jednom „Die große Heimkehr“ pojednává o přátelství, důvěře a zradě a o nemožném životě v diktatuře. Kniha vypráví o následcích rozdělení korejského poloostrova a klade si otázky: Komu patří dějiny? Vítězům, kteří zavírají archivy a cenzurují dokumenty? Nebo jedinci, který své zkušenosti o ztrátě a ztracenosti předává jiným, poraženým, jako je on sám? Čtení bude v němčině.

Spionagegeschichte, politischer und historischer Roman in einem, handelt »Die große Heimkehr« von Freundschaft, Loyalität und Verrat, vom unmöglichen Leben in einer Diktatur. Das Buch erzählt von den Folgen der Teilung der koreanischen Halbinsel und stellt sich der Frage: Wem gehört Geschichte? Den Siegern, die Archive verschließen und Dokumente schwärzen? Oder dem Einzelnen, der seine Erfahrungen von Verlust und Verlorenheit an andere weitergibt, Verlierer wie er selbst? Die Lesung wird in deutscher Sprache gehalten.

Kontaktní osoba: Mgr. Richard Guniš – Richard.Gunis@mzk.cz

Vstup volný / Eintritt frei
Přihlaste se k našim akcím na Facebooku.

Poslední aktualizace: 03.03.2017, 07:55