Bezplatné databáze a portály z oblasti zemědělství a ochrany přírody

Kdy: čtvrtek 14. listopadu 2019 / 17.00 - 20.00
Kde: Počítačová učebna / 6. patro

Přednášející:   PhDr. Martina Machátová, Moravská zemská knihovna v Brně. 

Anotace:     

Na školení si prakticky vyzkoušíte pomocí jednoduchých ukázek české a  zahraniční portály a databáze, v nichž lze zdarma hledat odbornou literaturu a informace z oblasti zemědělství a ochrany přírody. Tato akce se koná v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR 2019.                            

Program:

1České a slovenské bibliografické databáze: Česká zemědělská a potravinářská bibliografie, vyhledavač Primo Knihovny A. Švehly, katalog knihovny Zemědělského výzkumného ústavu v Kroměříži, katalog knihovny České geologické služby, GEOBIBLINE – Geografická bibliografie ČR online, bibliografická databáza Slovenské poľnohospodárské knižnice pri SPU v Nitre.

2. České portály: Agris, EnviWeb, eAGRI, Biom.cz.

3. Zahraniční zdroje: AGRIS, GreenFILE, LIVIVO, Biodiversity Heritage Library, Baza AGRO, FAO, FAOSTAT. 


Přihlášky:                                                                                             

Účast je bezplatná. S ohledem na omezený počet míst je nutné se do 14. listopadu 2019 do 15 hod. předem přihlásit prostřednictvím elektronického registračního formuláře v dolní části této pozvánky. Přihlášky budou přijímány do naplnění kapacity místnosti dle pořadí přijetí. Pokud obratem neoobdržíte e-mail s potvrzením Vaší účasti, můžete si ověřit správnost Vaší registrace na níže uvedeném kontaktu. V případě zájmu o vyhotovení osvědčení o účasti uveďte prosím velké písmeno O za Vaše jméno v přihlašovacím formuláři na webu.

Kontakt:

Martina Machátová, studovna přírodních a technických věd v 6. patře, e-mail: machat@mzk.cz, tel.: 541 646 170. 

Doprava:          

Z ústřed. autobusového a Dolního nádraží projít pěšky Galerií Vaňkovka k hlavnímu vlakovému nádraží, odtud tramvají č. 12, vystoupit na zastávce Nerudova, pokračovat pěšky ve směru jízdy tramvají k budově MZK.                 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Přihlašovací formulář:

Registrace uzavřeny

PřílohaVelikost
skol20191114_17_zem_b.pdf177.93 KB

Poslední aktualizace: 13.11.2019, 18:03