Bezplatné zahraniční patentové databáze

Kdy: úterý 3. října 2023 / 10:00–14:30
Kde: Počítačová učebna / 6. patro

Lektor: 

Mgr. Hana Churáčková, Ph.D., Úřad průmyslového vlastnictví ČR.

Anotace:

Na školení si vyzkoušíte vyhledávání v základních patentových databázích, které jsou volně přístupné na Internetu. Řada patentových dokumentů je k dispozici zdarma v plném textu. 

Program:

  • 10:00–11:15: Espacenet.

Databázi Espacenet buduje Evropský patentový úřad. Tato největší volně dostupná patentová báze zachycuje asi 140 milionů patentových dokumentů z regionálních a národních patentových úřadů z různých zemí světa.

  • 11:15–11:30: přestávka
  • 11:30–12:15: Espacenet - pokračování a Evropský patentový rejstřík.

Evropský patentový rejstřík obsahuje informace o průběhu řízení evropských patentových přihlášek.

  • 12:15–13:00: přestávka
  • 13:00–14:30: PATENTSCOPE a patentová databáze USPTO.

Databáze PATENTSCOPE, kterou buduje Světová organizace duševního vlastnictví (WIPO), zachycuje asi 112 milionů patentových dokumentů. Kromě  4,7 mil. zveřejněných mezinárodních patentových přihlášek PCT pokrývá také patentové dokumenty participujících regionálních a řady národních patentových úřadů. Poté poznáte nové vyhledávací rozhraní národní patentové databáze USA Patent Public Search, kterou spravuje Americký patentový a známkový úřad.

Registrace:

Účast je bezplatná, ale je vhodné se předem registrovat do pondělí 2. října 2023 do 10 hod. prostřednictvím formuláře, který najdete ve spodní části této webové pozvánky. Pokud obratem neobdržíte e-mailem automaticky generované potvrzení účasti, doporučujme ověřit registraci na níže uvedeném kontaktu. Všichni účastníci obdrží po akci osvědčení účasti. Vítáni jsou i zájemci, kteří nevlastní čtenářskou legitimaci MZK.

Kontakt:

Martina Machátová, tel.: 541 646 170, e-mail: Martina.Machatova@mzk.cz.

Doprava:

Z ústředního autobusového a hlavního vlakového nádraží tramvají č. 12 (směr Technologický park), vystoupit na zastávce Nerudova, pokračovat pěšky ve směru jízdy tramvají k budově MZK. Další informace ohledně veřejné dopravy v Brně najdete zde: https://www.mzk.cz/o-knihovne/dulezite-informace/kde-nas-najdetehttps://www.dpmb.cz/.

Parkování:

Bezplatné parkování je v blízkosti budovy MZK problematické. Parkovací plocha vedle Právnické fakulty MU a Lidlu byla uzavřena 
z důvodu výstavby parkovacího domu. Nedaleko budovy MZK se nachází placené parkoviště na ul. Veveří (prostor mezi Poliklinikou Zahradníkova, Stavební fakultou VUT a Právnickou fakultou MU). Informace ohledně parkování v Brně najdete zde: https://www.parkovanivbrne.cz/.

Registrační formulář:

Poslední aktualizace: 27.09.2023, 18:49