Exkurze pro veřejnost v MZK: Knihovna jako služba veřejnosti

Banner

Kdy: pondělí 10. prosince 2018 / 17.00
Kde: Malý sál / 6. patro

Přijměte pozvání na prohlídku druhé největší knihovny v České republice, jedné z architektonicky nejzdařilejších veřejných staveb pro knihovnu u nás, oceněné titulem Stavba roku.

Téma exkurze: Knihovna jako služba veřejnosti.

11. prosince 2018 uplyne 135. výročí otevření naší knihovny veřejnosti. Nahlédneme do interiérů bývalé Univerzitní knihovny a představíme vám nové on-line služby knihovny 21. století.

Exkurze v knihovně s více jak 4 miliony dokumentů jsou zaměřeny tematicky, každý měsíc mohou návštěvníci nahlédnout do jiných prostor, seznámit se s činnostmi, s nimiž se jako čtenáři běžně nesetkají v duchu myšlenky těchto exkurzí: Poznejte knihovnu jinak! 

 

 Věděli jste, že... 

  • Moravská zemská knihovna v Brně byla ustanovena pod názvem Státní vědecká knihovna dne 1. 11. 1958 sloučením tradičních odborných brněnských knihoven – Univerzitní knihovny, Státní technické knihovny a Státní pedagogické knihovny….
  • dnem 1. 1. 1991 přešla funkce zřizovatele knihovny na Ministerstvo kultury České republiky. Ke dni 1.12.1993 byl název změněn ze Státní vědecké knihovny v Brně na Moravskou zemskou knihovnu v Brně…
  • trvale uchovává konzervační fond a historický fond a plní funkci krajské knihovny v Jihomoravském kraji… 
  • je výzkumnou institucí, která se významně podílí na projektu KNIHOVNY.CZ, který poskytuje jednotný přístup ke službám českých a moravských knihoven - komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv (https://www.knihovny.cz/)

 

Exkurze pro veřejnost organizuje Oddělení vzdělávání a krajské metodiky MZK.

Kontakt: exkurze@mzk.cz

Vstup zdarma


Přihlaste se k našim akcím na Facebooku.

Registrace uzavřeny

PřílohaVelikost
VÝSLEDKY SOUTĚŽE.pdf388.12 KB

Poslední aktualizace: 11.12.2018, 08:50