ONLINE: Kup knihu k Ježíšku ve streamu: Adéla Elbel zpovídá Petra Síse

Kdy: středa 16. prosince / 19.00
Kde: Facebook Live

Pokračujeme ve streamování rozhovorů s předními českými spisovateli a spisovatelkami v rámci výzvy #kupknihukjezisku. Po Londýně s Ivou Pekárkovou vás po internetu přeneseme rovnou do New Yorku. Dalším hostem moderátorky, stand-up komičky a nyní taktéž spisovatelky Adély Elbel bude totiž autor téměř tří desítek knih pro děti a mládež, ilustrátor dalších šedesáti titulů a tvůrce několika animovaných filmů Petr Sís.

Petr Sís začínal jako big beatový DJ a hudební publicista, tedy i jeho první ilustrace byly spojeny s hudbou - navrhoval obaly desek, plakáty či tvořil animované videoklipy. Práce na jedné z animovaných znělek olympijských her v Los Angeles jej přivedla do USA, kde pak již zůstal.

Knihy Petra Síse provádí světem fantazie, putování a dobrodružství, snů, ale i vzpomínek. Vybrat jen pár titulů z jeho tvorby je nadlidský úkol, v rámci streamu se ale zaměříme (včetně ukázek ilustrací) na Tři zlaté klíče (Albatros 1995), v níže se autor vrací do Prahy svého dětství. V knize ožívají pražské pověsti o Bruncvíkovi, Golemovi a mistru Hanušovi.

Poslední aktualizace: 09.12.2020, 16:15