ONLINE: O knihách pro vnímavé děti s Lucií Lučanskou a Terezou Říčanovou

Kdy: úterý 20. dubna 2021 / 17.00
Kde: Facebook MZK

Moderovaná diskuze s dvěmi ilustrátorkami Lucií Lučanskou a Terezou Říčanovou o hodnotné knižní tvorbě pro děti. Lucie se aktuálně nachází na rezidenčním pobytu v broumovském klášteře, který organizuje České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny ve spolupráci s Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov, Czech Illustrators a Sympozium ilustrace.

V rámci této měsíční příležitosti si klade za cíl pracovat na nově vznikající knize Manuál vnímání, která má pomocí příběhu z vědecké laboratoře přiblížit dětem interaktivní formou principy pěti smyslů. Kniha by ve výsledku měla pomoci dětem lépe se soustředit na jednotlivé smyslové události a věnovat se věcem důkladně a do hloubky.

Tereza Říčanová je ilustrátorkou a spisovatelkou, která se dětským světům také velmi svědomitě věnuje a do diskuze byla přizvána jako odborník na slovo vzatý. V online besedě představíme tvorbu obou autorek a také přiblížíme, jak podle nich vypadá dobrá dětská kniha. Moderuje Věra Veselá, spoluorganizátorka Sympozia ilustrace a členka spolku Czech Illustrators.

Poslední aktualizace: 07.04.2021, 11:24