ONLINE: Z izolace do světa / Diskuze Přemysla Krejčíka a Michala Ajvaze

Kdy: středa 19. května 2021 / 17.00
Kde: Google Meet

Debata s dvěma autory Přemyslem Krejčíkem a Michalem Ajvazem o literatuře inspirované městy.

Přemysl Krejčík tráví květen na rezidenčním pobytu v broumovském klášteře, který organizuje České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny ve spolupráci s Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov. V rámci tvůrčího pobytu si klade za cíl pracovat na svém románu Rochus, který kombinuje prvky thrilleru, magického realismu a postmoderny. Román se odehrává na různých místech planety – od evropských center a maloměst až po vzdálené metropole jiných. Text zároveň prolínají různé symboly, mýty a legendy, zpravidla spjaté s navštívenými místy.

Přemysl Krejčík je spisovatel, literární publicista, šéfredaktor literárního časopisu Partonyma a toho času doktorand oboru historie na Univerzitě Pardubice. Vydal dvě básnické sbírky a několik prozaických knih, naposledy román Malej NY (Host 2019), za nějž obdržel nominaci na Cenu Jiřího Ortena.

Michal Ajvaz je básník a prozaik, jehož knihy se řadí k hravé literární fantastice plné symbolů. Je držitelem Magnesie Litery za rok 2012. V roce 2019 mu vyšla kniha Města (Druhé město 2019), ve které se prolínají jeho oblíbené motivy, města, putování i snaha odhalit tajemství. Hlavní hrdina v románu navštíví řadu světových metropolí.

Online besedu moderuje Richard Klíčník. Akce se koná ve spolupráci s Kulturním a informačním střediskem Hronov a Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové.

Poslední aktualizace: 30.04.2021, 13:25