Severský literární salón ve Švédsku

BANNER ŠVÉDSKO

Severský literární salón aneb Sever není jen detektivka

Kdy: úterý 29. března 2016 / 18:00
Kde: Konferenční sál / přízemí

Torgny Lindgren: Klingsor

Švédskou literární tvorbu a knihu Klingsor představí třetí večer Severského literárního salónu. Rezervujte si své místo a přijďte. Vstup zdarma.

Proč člověk po smrti zetlí, proč nekrystalizuje?" Klingsor

host: Zbyněk Černík, překladatel románu

Hmota a duch, život a smrt, umění a eintopf. Originální biografie fiktivního malíře Klingsora, který svůj život zasvětil výtvarnému zpodobňování zátiší ve snaze zachytit nitro všedních předmětů a odhalit jejich skrytý život. Švédský kulinářský zážitek skládající se z jemného humoru, mystifikace výtvarných i metafyzických teorií, obalený v jemné lyrice se špetkou lindgrenovského sarkasmu.

Od ledna 2016 představujeme každý měsíc v Moravské zemské knihovně díky spolupráci se Skandinávským domem a brněnským nakladatelstvím Host literární tvorbu jedné severské země (Dánsko, Švédsko, Finsko, Norsko, Island). Vždy poslední úterý v měsíci proběhne diskuse s hostem (překladatelem či odborníkem na danou zemi či téma, o kterém kniha pojednává). Diskusi doplní čtení ukázek v češtině i severském originále. 

Literární večer doplní soutěže o knižní ceny a slevové poukázky pro nákup v e-shopu nakladatelství Host.

Komu je akce určena a vypůjčení knihy

Akce je určena široké veřejnosti, pro návštěvu akce nemusíte být registrovanými uživateli MZK. Knihu k přečtení si můžete vypůjčit v kterékoliv jiné knihovně, od přátel či samozřejmě koupit. Pokud si knihu chcete zajistit prostřednictvím Moravské zemské knihovny, musíte mít platný čtenářský průkaz. Omezený počet absenčních výtisků si můžete vypůjčit na 14 dní díky spolupráci spřátelených knihoven (obraťte se prosím na Oddělení Meziknihovní výpůjční služby, kde vám knihu zapůjčí zdarma.) Podrobnosti najdete v elektronickém katalogu.

Program literárních setkání 

Leden 26.1. - Dánsko Kim Leine: Proroci z fjordu Věčnosti

Únor 23.2. - Norsko Ingvar Ambjørnsen: Elling. Pokrevní bratři

Březen 29.3. - Švédsko Torgny Lindgren: Klingsor

Duben 26.4. - Finsko Pasi Ilmari Jääskeläinen: Literární spolek Laury Sněžné

Květen 24.5. - Island Auður Ava Ólafsdóttir: Výhonek osmilisté růže

Moravská zemská knihovna se přidala ke kampani #readnordic, kterou koordinuje Skandinávský dům. Letáčky k severské čtenářské výzvě najdete v přízemí u vstupu do půjčovny nebo v elektronické podobně na www.readnordic.cz.

Přihlaste se k našim akcím na Facebooku

Registrace uzavřeny

Poslední aktualizace: 19.03.2016, 14:15