Šumava

logo NP Šumavaod 4. do 30. června, 2. patro

Soubor informačních panelů a velkoformátových fotografií představuje oficiální výstavu Národního parku Šumava vytvořenou v roce 2010.

Prohlédnout si můžete fotografie horského lesa v různých fázích jeho vývoje, také zvířata, která jsou jeho přirozenou součástí. Detailní záběry podrostu umožňují vidět to, co letecké snímky poskytnout nemohou. Chybí už jen typická vůně a ticho plné života, pro které si na Šumavu už musí každý osobně zajet.

Na informačních panelech se dozvíte, jak funguje dynamika přirozeného horského lesa, a poznáte rozdíly v péči o lesy hospodářské a lesy ponechané samovolnému vývoji. Do soužití obyvatel s lesem v dobách minulých i v současnosti umožňuje nahlédnout panel věnovaný lesu a lidem.

Témata a obsah informačních panelů

Šumava – obecné informace z historie NP a CHKO Šumava
Les a lidé – fotografie ze života minulých a současných obyvatel Šumavy
Péče o šumavské lesy – strategie managementu lesů předchozího vedení Správy NP Šumava v roce 2010
Lesy ponechané samovolnému vývoji – popis a fotografie procesů probíhajících v bezzásahových zónách
Srovnání hospodářských lesů s lesy NP – hlavní pilíře dvou odlišných přístupů k managementu lesa
Obnova lesů v NP Šumava – ukázky samovolné obnovy lesa (letecké fotografie) včetně podrobného pohledu do zmlazujícího se podrostu u Plešného jezera a v Luzenském údolí.

Výstavu zapůjčila Správa NP a CHKO Šumava, pořádají organizátoři projektu 2011: Šumava na rozcestí, který je společnou nezávislou iniciativou studentů FF, FSS a PřF MU a popisuje současnou kauzu Národního parku Šumava.

PřílohaVelikost
vystava_projekt.pdf37.2 KB
vystava_organizatori.pdf480.19 KB

Poslední aktualizace: 05.06.2012, 13:32