Úvod do problematiky průmyslových práv a databází Úřadu průmyslového vlastnictví

Banner Školení

Kdy: čtvrtek 10. září 2020 / 10.00 – 14.30
Kde: Počítačová učebna / 6. patro

Školení je již obsazeno. V případě zájmu o místo náhradníka se obraťte prosím na kontakt níže.

Školitel: 

Mgr. Hana Churáčková, Ph.D., Úřad průmyslového vlastnictví v Praze.    

Poznámka:     

Na školení získáte přehled o možnostech ochrany průmyslových práv v ČR (co chrání patenty, užitné vzory, průmyslové vzory, ochranné známky a zeměpisná označení, jejich přihlašování). Rovněž si vyzkoušíte hledání v databázích, jež jsou bezplatně přístupné na webu Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze. Vzdělávací akce může být přínosná nejen pro firmy, podnikatele, studenty, vědce a inovátory, kteří přemýšlejí o ochraně svých nápadů, ale také pro zájemce hledající inspiraci pro výzkum, vývoj a výrobu nových produktů.

Program:     

Blok 1: 10:00 – 12:15 hod.  

  • Úvod do oblasti průmyslového vlastnictví, právní ochrana jednotlivých předmětů průmyslového vlastnictví v ČR.
  • Databáze patentů a užitných vzorů. 

Přestávka: 12:15 – 13:00 hod.

Blok 2: 13:00 – 14:30 hod.      

  • Databáze ochranných známek.
  • Databáze průmyslových vzorů.
  • Databáze označení původu a zeměpisných označení.
  • Databáze správních a soudních rozhodnutí.                                          

Přihlášky:  

Účast je bezplatná. S ohledem na omezený počet míst je nutné se předem přihlásit do pondělí 7. září 2020 prostřednictvím elektronického registračního formuláře, který najdete ve spodní části této pozvánky. Přihlášky budou přijímány do naplnění kapacity místnosti dle pořadí přijetí a obratem zpětně potvrzeny e-mailem. Pokud obratem neobdržíte automaticky generovaný e-mail s potvrzením Vaší účasti, můžete si ověřit Vaši registraci na níže uvedeném kontaktu.  V případě zájmu o vyhotovení osvědčení o účasti napište prosím do registračního formuláře velké písmeno O za Vaše jméno. 

Školení je již obsazeno. V případě zájmu o místo náhradníka se obraťte prosím na kontakt níže.

Kontakt:           

Martina Machátová, studovna přírodních a technických věd v 6. p., e-mail: machat@mzk.cz, tel.: 541 646 170.

Doprava:         

Z ústředního autobusového a hlavního vlakového nádraží jet tramvají č. 12 (směr Technologický park), vystoupit na zastávce Nerudova, pokračovat pěšky ve směru jízdy tramvají k budově MZK.   

Parkování:

Bezplatné parkování je v blízkosti budovy MZK problematické. Parkovací plochy vedle Právnické fakulty MU bývají už brzy ráno obsazené. Nedaleko budovy MZK se nachází placené parkoviště na ul. Veveří (prostor mezi Poliklinikou Zahradníkova, Stavební fakultou VUT a Právnickou fakultou MU). Další informace ohledně parkování v Brně najdete zde:https://www.parkovanivbrne.cz/.

 

Mgr. Hana Churáčková, Ph.D.,  je vedoucí oddělení rešerší, které je součástí odboru patentových informací Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze. V ÚPV pracuje od roku 1997. Její tým zajišťuje především provádění rešerší průmyslověprávních informací pro veřejnost a fungování informačního centra a helpdesku. Ona sama je dále úzce zapojena do aktivit na zvyšování průmyslověprávního povědomí, podpory uživatelů systému IPR a školení uživatelů průmyslověprávních informací. Vyučuje také v Institutu průmyslověprávní výchovy.

 

Registrační formulář:

Registrace uzavřeny

PřílohaVelikost
ipupv20200910_pozvanka.pdf198.39 KB
ipupv20200910_prezentace.pdf5.17 MB

Poslední aktualizace: 11.09.2020, 07:22