Výstavy v dubnu

Současná německy psaná detektivka

V pondělí 4. dubna v 17 hodin bude v Německé knihovně MZK (foyer ve 2. patře) zahájena výstava "Případ pro literaturu" - Současná německy psaná detektivka.

Ještě nedávno byl kriminální román odbýván jako triviální literární žánr. Nyní zažívá zejména v německy hovořících zemích skutečný rozkvět. Výstavu, kterou připravil Goethe-Institut, nabízí seznámení s aktuální literární scénou Německa a Rakouska v oblasti kvalitní detektivky. Výstava představí 17 německy píšících autorů detektivního žánru a jejich nejvýznamnější tituly.

Výstava potrvá od  4. - 29. dubna 2011, součástí vernisáže v pondělí 4. 4.  v 17 hodin bude kvíz k danému tématu a vylosovaný výherce může získat knihu - detektivku.

Elektronická forma pozvánky je ke stažení zde.

Gustav Mahler a Vídeň

 

V úterý 5. dubna 2011, v 17:30 bude v půjčově MZK (přízemí) zahájena výstava"Gustav Mahler a Vídeň", kterou ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze pořádá Rakouská knihovna a Hudební knihovna Moravské zemské knihovny v Brně. Výstava se koná u příležitosti 100. výročí Mahlerova úmrtí a trvá do 29. dubna.

Na vernisáž výstavy navazuje s přednáškouMgr. Jan Špaček z Ústavu hudební vědy FF MU v Brně s názvem"Dvojí život Gustava Mahlera"-o náročném soužití Mahlera skladatele s Mahlerem dirigentem, ředitelem, manželem. Přednáška s hudebními ukázkami začíná v 18 hodin v konferenčním sále MZK (přízemí).

Vstup volný. Pozvánka ke stažení zde

České národní patentové spisy

Kdy: 11. - 22. dubna 2011

pondělí, úterý, středa      8.30 - 19.00 hod.

čtvrtek, pátek                   8.30 - 16.00 hod.

Kde: studovna norem a patentů v 7. poschodí

Co:      

Na výstavce najdete udělené české národní patentové spisy v papírové podobě, které knihovna získala za uplynulé 2 - 3 měsíce. Jsou uspořádány oborově dle Mezinárodního patentového třídění. Patentové spisy si můžete v případě zájmu okopírovat.

Informace:

Bližší informace Vám rádi poskytnou pracovníci studovny norem a patentů v 7. poschodí,

tel. 541 646 172, e-mail: foi@mzk.cz.

Poslední aktualizace: 27.04.2011, 11:47