ZRUŠENO: Informační brány pro vyhledávání odborné literatury

Kdy: čtvrtek 23. dubna 2020 / 17.00 - 19.30
Kde: Počítačová učebna / 6. patro

Školení bylo ZRUŠENO s ohledem na opatření na ochranu před novým typem koronaviru. Pokusíme se je zorganizovat v náhradním termínu.

Lektor: PhDr. Martina Machátová, Moravská zemská knihovna v Brně.

Poznámka:     
Na školení se formou jednoduchých praktických ukázek seznámíte se zahraničními bezplatnými informačními branami, které umožňují souběžné hledání v celé řadě databází z jednoho přístupového místa. Tyto brány pokrývají několik milionů dokumentů, z nichž mnohé jsou přístupné zdarma v plném textu.                             

Program:        

  • BASE (Bielefeld Academic Search Engine)
  • WorldWideScience
  • CNKI Scholar
  • TIB Portal
  • Microsoft Academic
  • OpenAIRE                                                                                                     

Přihlášky:       
Účast je bezplatná. S ohledem na omezený počet míst je nutné se do 23. dubna 2020 do 13 hod. předem přihlásit prostřednictvím elektronického registračního formuláře v dolní části této pozvánky. Přihlášky budou přijímány do naplnění kapacity místnosti dle pořadí přijetí a zpětně potvrzeny e-mailem. Pokud obratem neobdržíte automaticky generovaný e-mail s potvrzením Vaší registrace, můžete si ověřit Vaši přihlášku na níže uvedeném kontaktu. Přejete-li si vyhotovit osvědčení o účasti, uveďte prosím do registračního formuláře velké písmeno O za Vaše jméno.    

Školení bylo ZRUŠENO s ohledem na opatření na ochranu před novým typem koronaviru. Pokusíme se je zorganizovat v náhradním termínu.                 

Kontakt:         
Martina Machátová, studovna přírodních a technických věd v 6. patře, e-mail: machat@mzk.cz, tel.: 541 646 170.

Doprava:         
Z ústřed. autobusového a hlavního vlakového nádraží tramvají č. 12, vystoupit na zastávce Nerudova, pokračovat pěšky ve směru jízdy tramvají k budově MZK.                        

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Registrace uzavřeny

Poslední aktualizace: 14.04.2020, 08:18