Úvod do problematiky průmyslových práv a databází ÚPV

Úvod do problematiky průmyslových práv a databází ÚPV

Kdy: čtvrtek 8. listopadu 2018 / 10.00 – 15.00
Kde: Počítačová učebna / 6. patro

Přednášející: 

Mgr. Hana Churáčková, Ph.D., Úřad průmyslového vlastnictví v Praze.                           

Poznámka:     

Na školení získáte základní informace k problematice průmyslových práv v ČR (co chrání patenty, užitné vzory, průmyslové vzory, ochranné známky a zeměpisná označení, jejich přihlašování) a přehled o bázích, jež jsou bezplatně přístupné na webu Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze. Většina účastníků si může jednotlivé kroky prakticky vyzkoušet na počítači. Na školení poznáte nové rešeršní možnosti databází, jejichž redesign nyní ÚPV připravuje. Jako praktické ukázky pro vyhledávání v databázích poslouží patenty významných československých a českých vynálezců a ochranné známky a průmyslové vzory známých firem. Vzdělávací akce může být přínosná nejen pro firmy, podnikatele, studenty, vědce a inovátory, kteří přemýšlejí o ochraně svých nápadů, ale také pro zájemce, jež hledají inspiraci pro výzkum, vývoj a výrobu nových produktů. Školení se koná v rámci Týdne vědy a techniky.

Předběžný program:        

Blok 1: 10:00 – 12:15 hod. Úvod do oblasti průmyslového vlastnictví, právní ochrana jednotlivých předmětů průmyslového vlastnictví v ČR.

  • Databáze patentů a užitných vzorů.

Přestávka: 12:15 – 13:00 hod.

Blok 2: 13:00 – 14:30 hod.      

  • Databáze ochranných známek. 
  • Databáze průmyslových vzorů. 
  • Databáze označení původu a zeměpisných označení. 
  • Databáze správních a soudních rozhodnutí.                                           

Přestávka: 14:30 – 14:40 hod.

Blok 3: 14:40 – 15:00 hod.

  • Inovace – Patent VI. Výzva (projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví), Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) (Mgr. Lenka Matúšová, Agentura pro podnikání a inovace).

Přihlášky:       

Účast je bezplatná. S ohledem na omezený počet míst je nutné se předem přihlásit do 6. listopadu 2018 prostřednictvím elektronického registračního formuláře, který najdete v dolní části této pozvánky. Přihlášky budou přijímány do naplnění kapacity místnosti dle pořadí přijetí a obratem zpětně potvrzeny e-mailem. Pokud obratem neobdržíte automaticky generovaný e-mail s potvrzením Vaší registrace, obraťte se prosím na níže uvedený kontakt. Prosíme zájemce se čtenářskou legitimací MZK, aby se před vyplněním registračního formuláře nepřihlašovali na web MZK přes svůj čtenářský účet (technické důvody). V případě zájmu o vyhotovení osvědčení o účasti napište prosím do registračního formuláře velké písmeno O za Vaše jméno. 

Kontakt:           

Martina Machátová, studovna přírodních a technických věd v 6. p., tel.: 541 646 170, e-mail: machat@mzk.cz.

Doprava:         

Z ústředního autobusového nádraží projít pěšky přes Galerii Vaňkovka k hlavnímu vlakovému nádraží, odtud jet tramvají č. 12, vystoupit na zastávce Nerudova, pokračovat pěšky ve směru jízdy tramvají k budově MZK.   

 

Mgr. Hana Churáčková, Ph.D.,  je vedoucí oddělení rešerší, které je součástí odboru patentových informací ÚPV. V ÚPV pracuje od roku 1997. Její tým zajišťuje především provádění rešerší průmyslověprávních informací pro veřejnost a fungování informačního centra a helpdesku. Ona sama je dále úzce zapojena do aktivit na zvyšování průmyslověprávního povědomí, podpory uživatelů systému IPR a školení uživatelů průmyslověprávních informací. Vyučuje v Institutu průmyslověprávní výchovy a přednáší na Metropolitní univerzitě Praha, kde získala Ph.D. v oboru mezinárodní a regionální vztahy v průmyslovém vlastnictví.

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Prosíme zájemce se čtenářskou legitimací MZK, aby se před vyplněním registračního formuláře nepřihlašovali na web MZK přes svůj čtenářský účet (technické důvody).

Registrace uzavřeny

PřílohaVelikost
skol20181108_pozvanka.pdf183.88 KB
mzk_databazeupv_2018.pdf6.25 MB
inovace_patent_mze_prezentace.pdf1.31 MB
mptskolmach2018.pdf2.74 MB
baze_upv_-_patenty__-_20180913.pdf6.14 MB
skoleiz_knihovny.cz_patenty.pptx1.68 MB

Poslední aktualizace: 08.11.2018, 20:16