ZRUŠENO: Úvod do problematiky průmyslových práv a databází Úřadu průmyslového vlastnictví

Banner Školení

Kdy: čtvrtek 12. března 2020 / 10.00 – 14.30
Kde: Počítačová učebna / 6. patro

Bohužel školení bylo ZRUŠENO z důvodu preventivních opatření na ochranu před novým typem koronaviru. Školení se pokusíme zorganizovat v jiném termínu. Přihlášené zájemce budeme o náhradním termínu informovat e-mailem. Další informace k uzavření MZK najdete zde.

Přednášející: 

Mgr. Hana Churáčková, Ph.D., Úřad průmyslového vlastnictví v Praze.                           

Poznámka:     

Na školení získáte přehled o možnostech ochrany průmyslových práv v ČR (co chrání patenty, užitné vzory, průmyslové vzory, ochranné známky a zeměpisná označení, jejich přihlašování). Rovněž si vyzkoušíte hledání v databázích, jež jsou bezplatně přístupné na webu Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze. Vzdělávací akce může být přínosná nejen pro firmy, podnikatele, studenty, vědce a inovátory, kteří přemýšlejí o ochraně svých nápadů, ale také pro zájemce hledající inspiraci pro výzkum, vývoj a výrobu nových produktů.

Program:        

Blok 1: 10:00 – 12:15 hod. 

  • Úvod do oblasti průmyslového vlastnictví, právní ochrana jednotlivých předmětů průmyslového vlastnictví v ČR.
  • Databáze patentů a užitných vzorů.

Přestávka: 12:15 – 13:00 hod.

Blok 2: 13:00 – 14:30 hod.      

  • Databáze ochranných známek.
  • Databáze průmyslových vzorů.
  • Databáze označení původu a zeměpisných označení.
  • Databáze správních a soudních rozhodnutí.                                           

Přihlášky:       

Účast je bezplatná. S ohledem na omezený počet míst je nutné se předem přihlásit do 10. března 2020 prostřednictvím elektronického registračního formuláře, který najdete ve spodní části této pozvánky. Přihlášky budou přijímány do naplnění kapacity místnosti dle pořadí přijetí a obratem zpětně potvrzeny e-mailem. Pokud obratem neobdržíte automaticky generovaný e-mail s potvrzením Vaší účasti, můžete si ověřit Vaši registraci na níže uvedeném kontaktu.  V případě zájmu o vyhotovení osvědčení o účasti napište prosím do registračního formuláře velké písmeno O za Vaše jméno. 

Bohužel školení je ZRUŠENO z důvodu opatření na ochranu před koronavirem. Školení se pokusíme zorganizovat v jiném termínu. Přihlášené zájemce budeme o náhradním termínu informovat e-mailem. 

Kontakt:           

Martina Machátová, studovna přírodních a technických věd v 6. p., e-mail: machat@mzk.cz, tel.: 541 646 170.

Doprava:         

Z ústředního autobusového a hlavního vlakového nádraží jet tramvají č. 12 (směr Technologický park), vystoupit na zastávce Nerudova, pokračovat pěšky ve směru jízdy tramvají k budově MZK.   

Parkování:

Bezplatné parkování je v blízkosti budovy MZK problematické. Parkovací plochy vedle Právnické fakulty MU bývají už brzy ráno  obsazené. Nedaleko budovy MZK se nachází placené parkoviště na ul. Veveří (prostor mezi Poliklinikou Zahradníkova, Stavební fakultou VUT a Právnickou fakultou MU). Další informace ohledně parkování v Brně najdete zde: https://www.parkovanivbrne.cz/,
https://www.parkovanivbrne.cz/parkovani-dalsi#3.

Registrační formulář:

Registrace uzavřeny

PřílohaVelikost
ipupv20200312_pozvanka.pdf198.22 KB

Poslední aktualizace: 11.03.2020, 11:48