Mediální vzdělávání: Večerní dávka chemtrails!!!

Kdy: pondělí 12. listopadu 2018 / 18.00
Kde: Videokonferenční místnost / 4. patro

"Ukažte člověku manipulaci a vzděláte ho na den. Naučte ho manipulace odhalovat a vzděláte ho na celý život." Tak přesně tímto heslem se řídíme ve Zvol si info. Na přednášce se dozvíte jak se vyznat v dnešním složitém světě manipulací na sociálních sítích a v médiích. Popíšeme, jak vůbec sociální sítě fungují a jaké manipulace tam na nás číhají. Nezůstaneme jen u popisu současné situace, ale zjistíte něco i o nejnovějším trendu takzvaných DEEPFAKE videí. Podíváme se také za oponu, jak vlastně všechny ty hoaxy, fake news a konspirace reálně působí a jak jsou provázané s novodobou propagandou.

Vojtěch Bruk je absolventem kombinace oborů Politologie a Bezpečnostní a strategická studia na Fakultě sociálních studií MU v Brně. Místopředseda Zvol si info z.s., kde má na starosti především přednášení pro středoškoláky a širokou veřejnost. Přednášel například na konferencích Krimyš 2018 v Brně a Praze, dále má za sebou desítky vystoupení na školách, odborných konferencích, v knihovnách a na akcích pro veřejnost. Spolu s ostatními členy týmu obdržel v roce 2017 cenu Gratias Tibi, v letošním roce pak také Cenu rektora Masarykovy Univerzity za přínos občanské společnosti. Spoluautor Nejlepší knihy o fake news.

Kontaktní osoba: Eva.Fukarova@mzk.cz / Richard.Gunis@mzk.cz

Vstup zdarma

Přihlaste se k našim akcím na Facebooku.

Poslední aktualizace: 02.11.2018, 15:06

Komentáře

Přihlášení

Dobrý den, je třeba se někde na přednášku přihlasovat nebo dá se někde koupit vstupenka měl bych velký zájem se tam dostat a proto chci mít jistotu, že se vejdu O:)

Mediální vzdělávání

Dobrý den,
přihlašovat se nemusíte, sál má celkem velkou kapacitu. Stačí, když přijdete s 15 - 20 minutovým předstihem.
Všechny přednášky a workshopy v rámci cyklu "Používej MoZeK" probíhají zdarma. Informace o workshopech budeme zveřejňovat průběžně, jakmile budou aktuální.

Těšíme se na shledanou :)

Eva Fukarová
knihovnice