Terminály

Potřebujete pracovat s dokumenty nebo se připojit na internet, ale nemáte vlastní notebook? Využijte našich počítačových terminálů.

Kde se počítačové terminály nacházejí?

Nejvíce počítačových terminálů najdete v 2., 4. a 6. patře na levé straně u vchodu do studovny.

Jak jsou počítače označeny?

Počítače jsou označeny podle toho, zda umožňují přístup k internetu, do Digitální knihovny MZK a nebo pouze do katalogu knihovny. Počítače, které jsou určeny pouze pro práci s CD a DVD jsou rovněž označeny. V přízemí je několik počítačů vyhrazeno pro pro registraci nových čtenářů.

Přístup k internetu

Přístup k internetu

Na těchto počítačích se můžete připojit k internetu. Nejvíce počítačů s přístupem k internetu najdete v 2., 4. a 6. poschodí.

DIGI MZK - přístup k autorsky chráněnému obsahu

digi mzk

Na těchto počítačích najdete přístup do Digitální knihovny MZK, Webarchivu a Národní digitální knihovny. Tyto počítače najdete v 2., 4. a 6. poschodí.

Více o digitálních knihovnách se dozvíte zde.

Pouze katalog


Na těchto počítačích můžete prohlížet katalog pro vyhledávání knih v MZK, nebo prohlížet naše webové stránky.

Pouze na CD

Pouze na CD Pouze CD

Na počítačích můžete pouze spouštět materiály z CD. Tyto počítače najdete v 2. (Studovna periodik) a 6. poschodí (Studovna přírodních a technických věd).

ČSN Online

Na dvou počítačích ve Studovně přírodních a technických věd v 6. patře najdete plné texty platných a některých neplatných českých technických norem ČSN, TNI a dalších publikací z oblasti technické normalizace. Normy lze na počítačích jen číst.

eLibrary USA


Díky spolupráci s americkou ambasádou mají naši registrovaní čtenáři přístup do kolekce zdrojů eLibraryUSA. Kolekce zahrnuje pestrou škálu online databází zaměřených především na učení anglického jazyka, studium a cestování v USA, informace o historii a kultuře USA, občanskou společnost, obchod a podnikání a vědu a technologie. eLibraryUSA poskytuje přístup cca do 20 samostatných databází a je dostupná na 3 označených počítačích v Zahraničních knihovnách ve 2. patře.

Poslední aktualizace: 13.11.2022, 13:53